Şenliğe bekliyoruz: Dokuz gün, yirmi üç stand, otuz altı etkinlik

İlkini 2019'un Eylül ayında yirmi bağımsız yayınevinin katılımıyla İstanbul Beyoğlu'ndaki binamızda gerçekleştirdiğimiz Kıraathane Kitap Şenliği'nin ikincisi 12-20 Eylül 2020 tarihlerinde yapılıyor.

İlkinde olduğu gibi bu yılki şenlikte de yine bağımsız yayınevleri standlarında kitaplarını sergileyecekler ve yine odağı kitap ve yayıncılık olan etkinliklerde yayıncılar, editörler, yazarlar, çevirmenler ve okurlar buluşuyor. Tek fark bu kez bütün şenliğin dijital ortamda, uzaktan katılıma elverişli olarak gerçekleşmesi.

Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi olarak bu şenliğe dijital bir mekân ve mecralarda evsahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyor ve şenliğe katılan bütün yayınevlerine çok teşekkür ediyoruz.

Dijital şenlik alanımızda standlarıyla yer alan 23 katılımcımız şunlar: 

160. Kilometre, Alef, Aras, Avesta, Baobab, Corpus, Edebi Şeyler, Espas Sanat Kuram, Flaneur, İstos, K24, Kıraathane Kitapları, Kolektif Kitap, Lemis, Lîs, Manifold, Monokl, Norgunk, ONS Dergisi, Propaganda Yayınları, Raskol’un Baltası, Siren, Yort

Siyasi gelişmelere, iktisadi zorluklara ve pandeminin dayattığı önlemlere rağmen okumaya, yazmaya, çevirmeye, yayımlamaya devam etmek bizim açımızdan daha iyi bir hayat için direnmenin de bir yolu. Bu yoldaki herkesi şenliğimize bekliyoruz!

Şenliğimizin katılan yayınevlerinin öncülüğünde hazırlanan programında 36 etkinlik var. Etkinliklerle ilgili notlarımızı aşağıda bulacaksınız.

Standlarımızın olduğu dijital şenlik alanı ise 12 Eylül sabahından itibaren ziyaretinize açık.

İşte adresimiz: https://miro.com/app/board/o9J_kp5_1q8=/

Şenlikte görüşmek üzere!