Franco Bifo Berardi

19 Eylül Cumartesi 14:00

Şiir Üzerine

Franco Bifo Berardi - Nalan Kurunç

Şenlik

Franco ‘Bifo’ Berardi, Türkçedeki son kitabı Nefes: Kaos ve Şiir’de, içinden geçtiğimiz ve sonu bir türlü gelmeyen zor zamanların kolektif zihinsel etkilerini kat ediyor, birlikte nefes alabilmenin yolunu şiirde arıyor. Yort Kitap'ın düzenlediği bu etkinlikte, metnin çevirmeni Nalan Kurunç’un ‘Bifo’ya birkaç sorusu var!

Franco ‘Bifo’ Berardi: İtalyan Otonomist gelenekten gelen kuramcı ve eylemci. Türkçedeki kitapları şunlardır: Ruh İşbaşında (Metis, 2012), Gelecekten Sonra (Otonom, 2014), Kahramanlık Patolojisi (Otonom, 2018), Nefes: Kaos ve Şiir (Yort, 2020).

Nalan Kurunç: Çevirmen, şair. Felsefe, Kıta Avrupası felsefesi, Yeni Materyalizm, Otonomist gelenek, Radikal Teori, Toplumsal Mücadeleler, Feminizm gibi alanlarda makale ve kitap çevirileri yapıyor. Kült Neşriyat, Otonom Yayıncılık, Yort Kitap, Ayrıntı gibi yayınevlerine çeviriler yaptı; bunun yanısıra edebiyat, kurgudışı ve felsefe söyleşileri yapmaya devam ediyor. Halen şiir yazıyor; şiirleri çeşitli dergilerde yayımlanıyor. kafagöz şiirsanat dergisi’nin editörleri arasındadır.

YouTube üzerinden ilk gösterim. Katılmak için etkinlik başlangıç saatinde lütfen tıklayınız.

 


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır