Can Başkent

 

 

15 Eylül Salı 20:00-21:00

Gezmenin Siyaseti

Can Başkent

Türker Ertuncay - Alp Aslan

Şenlik

Bu söyleşide Propaganda Yayınları yazarları Türker Ertuncay ve Alp Aslan, yayınevinin kurucusu Can Başkent’in moderatörlüğünde, gezmekle siyaset arasındaki ilişkiyi tartışacaklar. Ertuncay, Küba özelinde gezip görmekle siyaset arasındaki ilişkiye değinecek, Aslan ise dünyanın köşe bucağını arşınlamanın kendi politik görüşünü nasıl şekillendirdiğini anlatacak.

Ertuncay’ın son çalışması Küba ve Aslan’ın gezi notları Gezenti, Propaganda Yayınlarından çıktı.

Alp Aslan: Ankara doğumlu. Eğitimini Ankara’da tamamladı. Bir süre ara verse de kısa filmle uğraşıyor. Ayrıca çeşitli edebiyat dergilerinde öyküleri yayımlanmıştır. 2008 yılından beri eleştirel gezi yazıları yazıyor. 2016’dan bu yana Helikon Art Center’da yöneticilik ve kimi zaman küratörlük yapıyor.

Ali Türker Ertuncay: 1958 Kartal doğumlu. Kadıköy Maarif Koleji’ne devam etti. 1975 yılında liseye devam ederken TKP/ML ile ilişki kurdu. 1978 yılında lise son sınıf öğrencisiyken tüm zamanını parti faaliyetlerine ayırabilmek için öğrenimine son verdi. Aralık 1979’da 1 Mayıs Mahallesi’nde gözaltına alındı. Temmuz 1981’de İstanbul’da açılan TKP/ML–TİKKO toplu davalarının birinci iddianamesinde yargılandı. Haziran 1988’de davası devam ederken serbest bırakıldı. Çeşitli gazete ve dergilerde yayınlanmış makaleleri, 2015’te Ayrıntı Yayınları tarafından yayınlanmış Görülememiştir isimli anı kitabı ve 2017’de Patika Kitap tarafından yayınlanan İsmail Aslan’la ortak imzalı 1 Mayıs Mahallesinin İnşası isimli sözlü tarih çalışması var.

Çevrimiçi. Katılmak için etkinlik başlangıç saatinde Zoom linkine tıklayınız. 

Zoom Webinar ID: 934 4638 3704


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır