Colson Whitehead

Begüm Kovulmaz

Sanem Sirer

17 Eylül Perşembe 17:00-18:30

Kurmaca ve Hakikat: Nickel Çocukları

Sanem Sirer

Begüm Kovulmaz

Şenlik

Colson Whitehead’in video mesajıyla açılacak bu sohbette Whitehead çevirmeni Begüm Kovulmaz’la bir gazete haberinden yola çıkan Nickel Çocukları ekseninde konuşacak, COVID-19 günlerinde ABD’de kitleleri sokaklara döken olaylara ve bu olaylarla tetiklenerek gelişen ırkçılık karşıtı söylemlere değinerek kurmacayla hakikatin ilişkisini ele alacağız.

Begüm Kovulmaz: İÜ İngiliz Dili Edebiyatı mezunu. 2000 yılından beri editörlük ve çevirmenlik yapıyor. Colson Whitehead’in yanı sıra Jonathan Safran Foer, Joshua Ferris, Salman Rushdie, Oliver Sacks, Susan Sontag gibi değerli yazarların eserlerini de dilimize kazandırmıştır.

Sanem Sirer: 1977 İstanbul doğumlu. Kültürel antropoloji ve Alman dili ve edebiyatı dallarındaki çift lisans diplomasını Oberlin College’dan, kültürel antropoloji alanındaki yüksek lisans derecesini öğretim asistanı olarak da hizmet verdiği Boston Üniversitesi’nden aldı. 2007 yılında Erol Aydın ile birlikte çağdaş edebiyata odaklı Siren Yayınları’nı kurdu ve burada hâlen sürdürdüğü yayın yönetmenliği görevini üstlendi. Sirenin Sesi adlı blog’u ve Kitap, Kaşık ve Diğer Gerekli Şeyler adlı podcast’i hazırlıyor.

Çevrimiçi. Katılmak için etkinlik başlangıç saatinde Zoom linkine tıklayınız. 

Zoom Webinar ID: 948 5996 1978

 


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır