Vedat Ozan

Mesut Varlık

13 Eylül Pazar 17:00-18:00

Türkiye’de ve Dünyada “Koku” Literatürü

Mesut Varlık

Vedat Ozan

Şenlik

Türkçe koku literatürünün kurucu ismi, dört ciltlik “Kokular Kitabı”nın yazarı Vedat Ozan ile dünyadaki “koku” literatürünü konuşacağız. Ozan ile aynı zamanda kokudan parfümlere, kültürel farklardan lezzet-tat ayrımlarına... koku dünyasında ufuk açıcı bir tura çıkacağız. Dünyadan farklı koku kitaplarıyla zenginleşecek sohbetimize tüm meraklılarını bekleriz.

Vedat Ozan: 1959 İstanbul doğumlu. Profesyonel bağımsız parfümörlüğünün yanısıra duyular konusunda çalışmalar yapmanın ve yurtiçinde, yurtdışında muhtelif akademik ve popüler dergide makaleleri yayımlamanın yanısıra Uygulamalı Koku Atölyeleri yürütmekte, kurumlara yönelik koku eğitim danışmanlığı yapmakta. Dört ciltlik “Kokular Kitabı” ciltleri tamamlandı, yeni kitapları üzerinde çalışmaya devam etmektedir.

Mesut Varlık: 1980 İstanbul doğumlu. Bilgi Üniversitesi Tarih bölümünden ve Kültürel İncelemeler master programından mezun oldu, İletişim Bilimleri’nde doktora çalışması devam etmekte. Efendime Söyleyeyim-Hasan Ali Toptaş Kitabı ve Edebiyatın Taşradan Manifestosu kitaplarını hazırladı. 25 yıllık editörlüğü sırasında birçok kitabın editörlüğünü yaptı, birçok derginin yayın kurulunda yer aldı; söyleşileri, eleştiri yazıları, şiirleri, çevirileri birçok dergi ve kitapta yayımlandı. ONS - Yaşama Kültürü dergisinin ve Konsol Kitapları’nın yayın yönetmeni. 

Çevrimiçi. Katılmak için etkinlik başlangıç saatinde Zoom linkine tıklayınız. 

Zoom Webinar ID: 928 2857 7435


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır