Sevengül Sönmez

Mustafa Arslantunalı

14 Eylül Pazartesi 21:30-23:00

Forum: Yayıncılığın Yarını, Kitabın Öbür Günü

Şenliğe katılan yayınevlerinin temsilcileri

Şenlik

İstanbul Edebiyat Evi olarak düzenlemekten büyük sevinç duyduğumuz, katılan yayınevlerinin kitaplarından, duruşlarından, enerjilerinden güç ve ilham aldığımız bu şenlikte yayıncılıkla ilgili gerçekleri hayallerle iç içe konuşalım istedik. Sevengül Sönmez ve Mustafa Arslantunalı'nın moderatörlüğündeki bu forumda, yarıncılığın yarınına, kitabın öbür gününe bakacağız.

İktisadi zorluklar, pandemiyle daha da ağırlaşan dağıtım sorunları, kitapla okurun hakiki buluşma yerlerinin giderek daralması; buna karşın, kitabın her şeye rağmen sapasağlam ayakta kalan, önemini, işlevini yitirmeyen bir varlık olarak vadettiği gelecek... Neredeyse temel varoluş alanlarımızdan biri haline gelen uçsuz bucaksız internette yayıncılık adına, kitaplar adına yaptıklarımız, yapabileceklerimiz.

Bütün halleri ve formlarıyla kitapları, yeni arayış ve yönelişleriyle yayıncılığı konuşacağımız bu foruma hem yayıncılık âleminin emekçilerini hem de okurları bekliyoruz. Birlikte hayal kurmak ve yeni dayanışma yolları bulmak için.

Sevengül Sönmez: Farklı yayınevlerinde editör, çevirmen, yayına hazırlayan ve danışman olarak yayıncılık sektörünün pek çok alanında çalıştı. Sabahattin Ali ve Sait Faik’le ilgili biyografik çalışmalarının yanı sıra edebiyat arşivleri ve müzeciliği alanında çalışıyor. İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi’nde yayıncılık dersleri veriyor.

Mustafa Arslantunalı: 1963 yılında Alpullu’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği bölümünü yarıda bırakarak geçtiği ODTÜ Sosyoloji’yi bitirdi. O zamandan beri yayıncılıkla uğraşıyor. Virgül kitap ve Eleştiri dergisini yayınladı, halen K24’ü yönetiyor. Kitapları: Ay ÇöreğiTeknoloji, Dil ve İletişim Üzerine Denemeler (1992), Teknopolis: Akıllı Makineler Dağınık Zihinler (2019).

Çevrimiçi. Katılmak için etkinlik başlangıç saatinde Zoom linkine tıklayınız. 

Zoom Webinar ID: 921 6283 8398


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır