18 Eylül Cumartesi 17:00

İnternet Devrinde Fanzinler

Moderatör: Can Başkent

Can Yalçınkaya - Barış Akkurt

Kitap Sohbeti

Propaganda Yayınları'nın etkinliği.

Sosyal medya, internet ve teknoloji çağında fanzinler hâlâ hayatta kalmaya çalışıyor. Bu etkinlikte Can Başkent, fanzinci akademisyen Can Yalçınkaya ve Propaganda Yayınlarından Fanzinciler Konuşuyor adlı kitabı yayımlanan Barış Akkurt ile söyleşecek. Fanzinlerin geçmişte kalması gerekip gerekmediğini, yeni çağın fanzinlerinin nasıl olması gerektiğini, fanzin ruhunun nasıl yaşatılması gerektiğini konuşacağız.

Barış Akkurt: Osmaniye’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde başladığı mühendislik öğrenimini yarım bırakarak sosyal bilimler okumaya karar verdi. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. Halen İstanbul’da yaşamaktadır. 2011-2012 yıllarında yayında olan, ağırlıklı olarak kültür-sanat haberlerinden ve sokak röportajlarından oluşan dipdalga.net isimli sitenin editörlüğünü yaptı. Editörlüğünü yaptığı Fanzinciler Konuşuyor 2014 yılında Propaganda Yayınları’ndan çıktı.

Can Yalçınkaya: Eskişehir’de doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde Amerikan Kültürü ve Edebiyatı lisansı, ODTÜ’de Medya ve Kültürel Çalışmalar yüksek lisansı ve Macquarie Üniversitesi’nde Medya doktorası yaptı. Yazıları, başta Serüven Çizgi Roman Araştırmaları dergisi ve Öteki Sinema olmak üzere çeşitli basılı ve çevrimiçi yayınlarda yer aldı. Dirençizgiroman antolojisinin editörlüğünü üstlendi. Halen Avustralya’da yaşamakta ve çeşitli akademik, çizgi roman ve fanzin toplulukları içinde aktif bir rol oynamaktadır. Kişisel web sitesi: canyalcinkaya.net

Can Başkent: İstanbul'da doğdu. ODTÜ'den matematik ve felsefe lisans derecelerini aldıktan sonra, Amsterdam'da mantık yüksek lisansı, New York'ta bilgisayar bilimleri doktorası yaptı. Sosyal aktivizm ve anarşizm üzerine bir çok kitap yayınladı. ABD'de Institute for Anarchist Studies'den araştırma fonu alan ilk Türkiyeli araştırmacı oldu. "Food not Bombs" ve diğer birçok sosyal harekette aktif yer aldı, "Osman Evcan'a Vegan Yemek" kampanyasını başlattı. Sosyal aktivizm üzerine Avrupa ve ABD'de çeşitli konuşmalar yaptı. Propaganda Yayınları'nı 2011 yılı başında kurdu. Kişisel sitesi: canbaskent.net

Katılmak için etkinlik başlangıç saatinde linke tıklayınız. 

Zoom Webinar ID: 879 3063 2898

Tek tıkla: Propaganda Yayınları'nın kitaplarını incelemek için lütfen yayınevinin dijital fuar alanımızdaki standını ziyaret etmeyi unutmayın!

Şenliği mobil cihazınızdan takip edecekseniz Propaganda Yayınları'nın standı şurada. 

Çevrimiçi. Zoom linki ve Webinar ID ile katılıma açık.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır