C. Hakkı Zariç

Tunç Kurt

 

12 Eylül Pazar 14:00

Kurgudan Hayata

Moderatör: C. Hakkı Zariç

Tunç Kurt

Kitap Sohbeti

Üçüncü yılındaki şenliğimize bu yıl ilk kez katılan yayınevlerinden biri de Manos. 

Manos'un düzenlediği bu etkinliğinin konuğu yazar Tunç Kurt. Bay Prada Nasıl Öldü?, Herkesin İçinde Hiç Olmak öykü kitaplarının yanı sıra çocuklar için yazdığı Annemin Kuşları kitabıyla tanıdığımız Tunç Kurt’un yeni öykü kitabı Hayatlarınızdan Alacaklıyım Manos Kitap etiketiyle okurlarıyla buluştu. 

Gıda İş Sendikası ve Manos Kitap tarafından yürütülmekte olan Sennur Sezer Emek ve Direniş Şiir ve Öykü Ödülleri’nde bu yıl Hayatlarınızdan Alacaklıyım adlı dosyasıyla ödül kazanan Tunç Kurt ile yayınevi editörü şair C. Hakkı Zariç bir söyleşi yaptı

Tunç Kurt: 1982’de Muğla’nın Yatağan ilçesinde doğdu. Öykülerini çeşitli edebiyat dergilerinde, gazetelerde ve internet sitelerinde yayımladı. Herkesin İçinde Hiç Olmak, Annemin Kuşları, Bay Prada Nasıl Öldürüldü?, Hayatlarınızdan Alacaklıyım adlı kitapları yayımlandı. Yüzyıllık Perde, Öyküden Çıktım Yola, Başlarken Yalnızsın Bitirdiğinde Daha da Yalnız adlı kolektif kitaplarda yer aldı. 2012 Yaşar Nabi Nayır Gençlik Ödülleri’nde “Dikkate Değer” bulundu. 2021 Sennur Sezer Emek ve Direniş Öykü Ödülü’ne layık görüldü. İstanbul’da yaşıyor.

Tek tık'la: Manos'un kitaplarını incelemek için  yayınevinin dijital fuar alanımızdaki standını ziyaret etmeyi unutmayın!

Şenliği mobil cihazınızdan takip ediyorsanız Manos'un standı şurada.

YouTube üzerinden ilk gösterim.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır