Nadir Buçan

Hüseyin Yılmaz

 

17 Eylül Cuma 17:00

Post-Belgesel Fotoğraf

Moderatör: Hüseyin Yılmaz

Nadir Buçan

Kitap Sohbeti

Espas Sanat Kuram'ın bu etkinliğinde, Post-Belgesel Fotoğraf: Belgesel Fotoğrafın Değişen Sınırları kitabı üzerine Nadir Bucan'la çevrimiçi bir söyleşiye davetlisiniz.

Nadir Buçan

Akademisyen ve belgesel fotoğrafçı. 2002’de Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesinden mezun oldu. 2018’de Atatürk Üniversitesi Temel İletişim Bilimleri Ana Bilim Dalı'nda doktorasını tamamladı.  Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde öğretim üyesi olarak çalışmakta, fotoğrafçılık ve sinema üzerine dersler vermektedir.

Hüseyin Yılmaz

1968 yılında Malatya’da doğdu. Liseyi İzmir Bornova Anadolu Lisesinde okudu. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümünü bitirdi. Espas Sanat Kuram Yayınları’nda kurucu ortak olarak yer aldı. Halen bu yayınevinin genel yayın yönetmenliğini yürütmektedir. Clive Scott’ın Sokak Fotoğrafçılığı (Espas Yay., 2011), Ken Light’ın Çağımızın Tanıkları: Belgesel Fotoğrafçılar Anlatıyor (Espas Yay., 2012), David Hurn’un Fotoğrafçı Olmak (Espas Yay., 2020)  eserlerini Türkçeleştirdi. Fotoğrafçının Eğitimi (Ed. Charles H. Traub, Steven Heller, Adam Beller, Espas Yay., 2012), Scott Walden’ın Fotoğraf Felsefesi kitaplarında ortak çevirmen olarak yer aldı. Fotoğraf kuramıyla ilgili birçok kitabın editörlüğünü yaptı. 2013’te Bursa Uluslararası Fotoğraf Festivali’nde küratör olarak yer aldı. 2014’te kurulan If Collective’in (İnsana Dair Fotoğraf) kurucu üyelerindendir. Belgesel fotoğraf alanında çalışmaktadır. 2014-2017 yıllarında Fotoİstanbul Beşiktaş Uluslararası Fotoğraf Festivali’de küratör olarak çalıştı. Halen Ercümend Kalmık Vakfı Müzesi’nde küratör olarak çalışmaktadır. “Corona Günlerinde Fotoğraf” (https://www.koronagunlerindefotograf.com) projesinin editörlerindendir.

Katılmak için etkinlik başlangıç saatinde linke tıklayınız. 

Zoom Webinar ID: 895 4420 0520

Tek tıkla: Espas Sanat Kuram'ın kitaplarını incelemek için lütfen yayınevinin dijital fuar alanımızdaki standını ziyaret etmeyi unutmayın!

Şenliği mobil cihazınızdan takip ediyorsanız Espas Sanat Kuram'ın standı şurada.  

 

 

Çevrimiçi. Zoom linki ve Webinar ID ile katılıma açık.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır