Emrah Temizkan

18 Nisan Salı 19:00

Seçim Güvenliği İçin Sandıkları Korumak

Seçil Türkkan

Moderatör: Emrah Temizkan

Kitap Sohbeti

Türkiye yeniden bir seçimin eşiğinde, herkes bu seçimi konuşuyor. Sandıkların güvenliği, sandık müşahitliği, oyların sayılması, çuvalların korunması... bitmeyen konu başlıkları arasında geçen tartışmalara sahadan bir çalışma sunuyor, Seçil Türkkan’ın “Seçim Güvenliği İçin Sandıkları Korumak-Müşahitler Anlatıyor”. Gazeteci Seçil Türkkan, kitabını gazeteci Emrah Temizkan’la birlikte konuşacaklar. Seçimin öncesinde, sırasında ve sonrasında neler yapmamız gerekiyor, nelere dikkat edilmeli?
 
Seçil Türkkan: BirGün gazetesi, Açık Radyo ve Teyit gibi mecralarda editör, muhabir, program yapımcısı, yazar olarak çalıştı. Açık Radyo için 2016’daki sokağa çıkma yasakları sırasında şehirdeki gündelik hayatın akışını merkeze alan “Yasaklı Şehirlerden Sesler”, Soma maden katliamı davası ve katliam sonrasında ilçedeki günlük hayatın gidişatını “Soma Nöbeti: Ay’ın 13’ü”, gıda güvenliği ve güvencesi üzerine notları akademisyen Bülent Şık’la birlikte “Açık Sofra”, Türkiye’de medya ve nefret söylemi konusunu “Balık Gözü” isimli programlarda ele aldı, hazırladı, sundu. Açık Dergi ekibindeydi. Diken, K24, Atlas, Ot dergi, Bir + Bir Ekspres, Newslab Turkey ve günlük haber bülteni Kapsül’de yazıları yayınlandı. Medyapod isimli bağımsız podcast ağının kurucularından biri. Türkiye’yi eylemler üzerinden dinleyen podcast “Devam Filmi”nin sunucu ve yapımcısı.
 

Emrah Temizkan: Kadıköy Anadolu Lisesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya Bölümü’nden mezun oldu. Gazeteciliğe başladığı 2008 yılında 32.Gün'de yapım asistanı ve stüdyo şefi olarak çalıştı. Birand Yapım bünyesinde hazırlanan belgesellerde editör ve yönetmen yardımcısı olarak görev aldı. BirGün gazetesinde muhabir ve editör görevlerinin ardından Diken'de 2014-2018 yılları arasında editörlük ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü yaptı. 2020'ye dek Açık Radyo'nun web operasyonunun başında olan Temizkan, o tarihte kurulan Kapsül'ün genel yayın yönetmenliği görevini yürütüyor.

Lütfen önceden kaydolunuz.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır