31 Temmuz Cumartesi 23:00

Cümbüş Cemaat’ten Kıraathane’ye Özel Konser

Dayanışma Mevsimi

Kıraathane müdavimiyseniz, artık her sezon bir "Ev Konseri" düzenlemeye başladığımızı biliyorsunuzdur. Oda müziğini sevdirme ve yaygınlaştırma amacı taşıyan bu konserlere #Yaz2021 sezonunda küçük bir ara veriyoruz.

Fakat, tabii, müzikten vazgeçmedik. #DayanışmaMevsimi etiketiyle gerçekleştirdiğimiz ve pandemiden olumsuz etkilenen müzisyenlerin hikâyelerini ve müziklerini dinlemeye ayırdığımız serimizi, Cümbüş Cemaat grubunun bizler için düzenlediği özel konserle taçlandırıyoruz. 

Bu kez evde değil, Cümbüş Cemaat'le birlikte stüdyodayız. Tam bir şölen, tam bir cümbüş bekliyor sizleri. Saat 23:00'te başlıyoruz ama konser sürerken vakit geceyarısını geçebilir, haberiniz olsun!

Cümbüş Cemaat: Geleneksel müzikleri pek çok müzisyenin dokunuşu ile formlara dayalı kalmadan yorumluyor, bunun yanı sıra beste çalışmaları yapıyor. Bugüne kadar birçok mekân ve festivalde sahne alan grup, ünlü yönetmen Tony Gatlif’in 2017 yılında yaptığı Djam filminde yer aldı ve Cannes Film Festivalindeki prömiyeri öncesinde bir de konser verdi. Shantel ile birlikte kayıtlarını Frankfurt’ta tamamladıkları albüm İstanbul, Essay Recordings etiketiyle Mayıs 2020’de yayınlandı.

 

YouTube üzerinden ilk gösterim.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır