Ayşen Güven

18 Temmuz Pazar 21:00

Hikâyemiz-Müziğimiz: Şevval

Moderatör: Ayşen Güven

Dayanışma Mevsimi

Pandemide çalışma, üretme ve geçim koşulları olumsuz etkilenenler arasında DJ'ler de vardı kuşkusuz. Bu yayında, onlardan birinin, Şevval'in hikâyesine odaklanıyoruz.

Şevval: Ağırlıklı olarak melodik tekno ve house'un çeşitli formlarını setlerine dahil ediyor. Çala boza öğrendiği ve öğrenmeye devam ettigi DJ’liğe ilk olarak İstanbul kuir partilerinde başladı, sonrasında İstanbul ve Berlin’in çeşitli mekânlarında sürdürüyor.

Ayşen Güven: Gazeteciliğe 2007 yılında Hayat Televizyonu ve Evrensel Gazetesi'nde başladı. Aynı dönemde Evrensel Kültür Dergisi yayın kurulunda yer aldı. Hayat Televizyonu'nda kameramanlık, muhabirlik, politika-bölge editörlüğü ve kültür-sanat programı yapımcılığı ve sunuculuğu rollerini üstlendi. 2016 yılında en son adı Hayatın Sesi olan mecra KHK ile kapatıldı. Zaman zaman Radikal Kitap ve Gazete Müstehak'ta yazdı. 2017-2018 yılları arası DasDas adlı kültür-sanat mekanında çalıştı. NewsLabTurkey ve Inside Turkey’de haber ve röportajları yayınlandı. Şimdilerde Posta Kitap, Evrensel Gazetesi ve Yeni e Dergisi’nde yazı ve röportajları yayınlanmaya devam ediyor. Ayrıca Punto24 Bağımsız Gazetecilik Platformu çatısı altında bulunan ve Hrant Dink Vakfı hibesi ile sürdürülen Susma Platformu adlı kültür-sanatta sansür ve otosansür konulu projede koordinatörlük yapıyor. Aynı anda yaklaşık bir yıldır T24 haber sitesinin YouTube kanalı için sanat programı (video söyleşi) içeriği hazırlayıp sunuyor. 

YouTube üzerinden ilk gösterim.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır