Ayşen Güven

17 Temmuz Cumartesi 21:00

Hikâyemiz-Müziğimiz: Rewşan

Moderatör: Ayşen Güven

Dayanışma Mevsimi

"Dayanışma Mevsimi" sürüyor. "Hikâyemiz-Müziğimiz" serisinde bu akşam Rewşan’ın Progressive Folk soundunu yüreğe dokunan melodiler ve Kürtçe - Ermenice şarkı sözleri eşiğinde akustik olarak dinleyeceğiz.

Bu mini konserde Rewşan'a gitarda İpek Ektaş eşlik ediyor. 

Rewşan: İstanbul'da yaşayan bir müzisyen, şarkı sözü yazarı, kemancı ve derlemeci. Müzik, tiyatro ve psikoloji eğitimi aldı. Çocukluğu Kürtçe ve Ermeni müziğinin zengin olduğu Mezopotamya'da geçti. Son albümü Tov (Tohum) modern ve geleneksel enstrümanlarla tasarlandı. Dünya Müziği kategorisinde Progressive Folk (gelişime açık halk müziği) müziğini icra etmektedir. 

Ayşen Güven: Gazeteciliğe 2007 yılında Hayat Televizyonu ve Evrensel Gazetesi'nde başladı. Aynı dönemde Evrensel Kültür Dergisi yayın kurulunda yer aldı. Hayat Televizyonu'nda kameramanlık, muhabirlik, politika-bölge editörlüğü ve kültür-sanat programı yapımcılığı ve sunuculuğu rollerini üstlendi. 2016 yılında en son adı Hayatın Sesi olan mecra KHK ile kapatıldı. Zaman zaman Radikal Kitap ve Gazete Müstehak'ta yazdı. 2017-2018 yılları arası DasDas adlı kültür-sanat mekanında çalıştı. NewsLabTurkey ve Inside Turkey’de haber ve röportajları yayınlandı. Şimdilerde Posta Kitap, Evrensel Gazetesi ve Yeni e Dergisi’nde yazı ve röportajları yayınlanmaya devam ediyor. Ayrıca Punto24 Bağımsız Gazetecilik Platformu çatısı altında bulunan ve Hrant Dink Vakfı hibesi ile sürdürülen Susma Platformu adlı kültür-sanatta sansür ve otosansür konulu projede koordinatörlük yapıyor. Aynı anda yaklaşık bir yıldır T24 haber sitesinin YouTube kanalı için sanat programı (video söyleşi) içeriği hazırlayıp sunuyor. 

 

 

YouTube üzerinden ilk gösterim.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır