Gaye Boralıoğlu

Ümit Kıvanç

 

30 Nisan Salı 19:00

Haysiyet

Gaye Boralıoğlu-Ümit Kıvanç

Kitap Sohbeti/Yazar İmzası

Kitap Stüdyosu serimizin ilk kitabı olan Haysiyet’in yazarları Gaye Boralıoğlu ve Ümit Kıvanç’la hem bu kitabı hep birlikte kutlamak hem de kitaptaki diyalogdan yola çıkarak, “haysiyet” kavramı, bu kavramın anlamı ve işlevleri üzerine konuşmayı genişleterek sürdürmek üzere buluşuyoruz.

Gaye Boralıoğlu: İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde sistematik felsefe ve mantık okudu, aynı bölümde yüksek lisans yaptı. Gazeteci, reklam yazarı ve senaryo yazarı olarak çalıştı. Hepsi Hikâye (Öykü), Meçhul  (Roman), Aksak Ritim (Roman), İçimdeki Ses (Roman), Mübarek Kadınlar (Öykü), Dünyadan Aşağı (Roman) adlı kitapları var. Aksak Ritim ile 2011 Notre Dame de Sion Edebiyat Ödülü Mansiyonu’nu, Mübarek Kadınlar ile 2015 Yunus Nadi Öykü Ödülü’nü kazandı.

Ümit Kıvanç: İstanbul Üniversitesi Basın-Yayın mezunu. Milliyet ve Cumhuriyet gazetesi, Yeni Gündem dergisi, İletişim Yayınları ve Medyakronik’te çalıştı. Birikim, Radikal, Radikal İki, Taraf, Duvar ve P24’te yazdı, yazıyor, Riya Tabirleri adlı blogu var. Aşkım Bana Resimaltı, Bekle Dedim Gölgeye, Gaib Romans, Yalnız Olmuyor, Siyah Makamı, Erkek Hikâyeleri adlı edebi eserleri, Kesin Ofsayt, Demiş Bulundum ve Panislâmcının Macera Kılavuzu, O Meslek Bunalımda adlı inceleme-deneme kitapları bulunuyor. Yaptığı belgeseller ve kısa filmlere gecetreni.net adresinden ulaşılabilir.

Lütfen önceden kaydolunuz.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır