18 Nisan Perşembe 17:00-18:00

Yedi Yıl

Peter Stamm

Kitap Sohbeti/Yazar İmzası

Alexander, Sonja ve Iwona arasındaki sıra dışı aşk üçgeni bize kendimiz hakkında neler anlatıyor? Kime âşık olduğumuz, kime âşık kaldığımız, kiminle birlikteyken kendimizi daha iyi hissettiğimiz, kimden ayrı kalmayı beceremediğimiz ve bütün bunların edebiyatın meselesi olması, bunları anlatan Yedi Yıl’ı elimizden düşüremeyişimiz, hakkımızda ne söylüyor? Aşk, tutku, nefret, bağımlılık... Bütün bunlar kim olduğumuzu ne kadar belirliyor?

İsviçre’nin son yıllarda en çok konuşulan yazarlarından biri olan, eserleri otuz yedi dile çevrilen Peter Stamm, Türkiye’de de büyük ilgi gören Yedi Yıl romanından bir bölüm okuyup okurlarının sorularını cevaplamak ve dileyenlere kitabını imzalamak üzere Kıraathane’de.

Etkinlik dili İngilizcedir. Talep halinde ardıl çeviri yapılacaktır.

Peter Stamm: 1963 doğumlu İsviçreli yazar. Altı romanı, dört öykü kitabı, üç çocuk kitabı, çok sayıda radyo ve sahne oyunu var. Kitapları 37 dile çevrildi. 2013’te Man Booker’ın kısa listesine kaldı, 2014’te Friedrich Hölderlin ödülünü aldı. Böylesi Bir Günde (roman), Uçuyoruz (öykü) adlı kitapları Türkçede daha önce İthaki etiketiyle çıkmıştı. Yedi Yıl romanını Nebula Kitap 2018’de yayımladı.  

  

  

Lütfen önceden kaydolunuz.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır