Halim Kara

 

15 Nisan Pazartesi 19:00

Ve Ateş Bizi Tüketiyor

Halim Kara

Murat Gülsoy

Kitap Sohbeti/Yazar İmzası

Murat Gülsoy yeni romanı Ve Ateş Bizi Tüketiyor ile Kıraathane’de. Yayınevinin tanıtım bültenine göre, “gecenin içinde dolananların, gecede kaybolanların romanı” bu. Gülsoy, “sıradan hayatların ardına gizlenen karanlığı, on yıllarca saklanan derin korkuları, yaşlı kalplere gömülmüş hüzünlü aşkları, başkalarının aynasında kendi benliğiyle yüzleşmeyi fantastik, yer yer grotesk bir arayış hikâyesine sığdırıyor.” Murat Gülsoy’un okurlarını bu arayış hikâyesindan taşanları, sayfaya sığmayanları konuşmaya, kitaplarını imzalatmaya bekliyoruz.

Murat Gülsoy: 1992-2002 arasında arkadaşlarıyla Hayalet Gemi dergisini çıkardı. Bu Kitabı Çalın adlı kitabıyla 2001 Sait Faik Hikâ-ye Armağanı’nı, Bu Filmin Kötü Adamı Benim adlı romanıyla 2004 Yunus Nadi Roman Ödülü’nü, Baba Oğul ve Kutsal Roman adlı kitabıyla 2013 Notre Dame de Sion Edebiyat Ödülü’nü, Gölgeler ve Hayaller Şehrinde adlı romanıyla 2014 Sedat Simavi Edebiyat Ödülü’nü kazandı. Boğaziçi Üniversitesi’nde öğretim üyesi, mühendislik ve yaratıcı yazarlık dersleri veriyor.

Halim Kara: İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyat Bölümü’nü bitirdi. Yüksek lisans ve doktorasını Indiana Üniversitesi’nde tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde öğretim üyesi. Oxford Üniversitesi Şarkiyat Çalışmaları Fakültesi’nde modern Türk edebiyatı üzerine dersler verdi. Chicago Üniversitesi Yakın Doğu Dilleri ve Medeniyetleri bölümünde konuk akademisyen olarak bulundu. Osmanlı’yı Tahayyül Etmek: Tarihsel Romanda Fatih Temsilleri başlıklı bir kitabı var.

Lütfen önceden kaydolunuz.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır