Hacer Foggo

Damla Özlüer

Yoksulluk Konuşmaları: Derin Yoksulluk Nedir?

5 Haziran Çarşamba 19:00
Hacer Foggo
Moderatör: Damla Özlüer

Derin yoksulluk, toplumun en dezavantajlı kesimlerini etkileyen ve çeşitli faktörlerin bir araya gelmesiyle oluşan karmaşık bir sorundur. Bu söyleşide, derin yoksulluğun tanımı, nedenleri ve sonuçları üzerine odaklanacağız. Ayrıca, derin yoksullukla mücadelede etkili stratejiler ve politikalar neler olabilir ve toplum olarak bu soruna nasıl yaklaşmalıyız türünden soruları tartışacağız.

Hacer Foggo: Gazeteci, yazar ve insan hakları aktivistidir. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü mezunudur. Yaklaşık 15 yıl boyunca gazete ve dergilerde muhabir olarak çalışmış ve insan hakları ile kent yoksulluğu üzerine yoğunlaşmıştır. 2016 yılında, okuluna devam edemeyen çocuklar için Çimenev Bilim ve Sanat Merkezi'ni kurmuş ve 2019'da Derin Yoksulluk Ağı'nın kurucularından biri olmuştur. Ayrıca, CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi Koordinatörlüğü görevini yürütmüş ve çeşitli ödüller almıştır. Bunlar arasında 2015 yılında Ashoka Fellow’u seçilmesi ve SES Yılın Kadınları 2021 ödülü bulunmaktadır​​​​. Hacer Foggo’nun kitapları: 1843-1846 Nesturi katliamı: Kırmızı Püskül (Çiviyazıları, 2002), Yoksulluk Günlükleri: Askıda Hayatlar (Doğan Kitap, 2022).

Damla Özlüer: Damla Özlüer, Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Bölümü'nden mezun olmuştur. Gazetecilik ve editörlük yaparak başladığı kariyerine 2003'te Myra Ajansı'nda reklam ve pazarlama sektöründe devam etmiştir. Şu an ajansın Proje Direktörü olarak, özellikle sosyal iyilik iletişimi projelerini yönetmektedir. Kurumsal iletişim, sosyal iyilik iletişimi ve sürdürülebilir iletişim konularında uzmanlaşmıştır. Aynı zamanda, sosyal iyilik iletişimi üzerine Açık Radyo'da bir program sunmaktadır ve sürdürülebilirlik üzerine GoodGeist isimli uluslararası bir podcast serisinin de yaratıcısıdır.