10 Şubat Çarşamba 21:00

Bencil Maymun: İnsan Doğası ve Yok Oluşa Giden Yolumuz

Nicholas P. Money

Kitap Sohbeti

Amerikalı bilim insanı Nicholas P. Money bu akşam Kıraathane'nin konuğu.

Kısaca "Nik" diye çağrılmayı tercih eden Profesör Money'nin Bencil Maymun: İnsan Doğası ve Yok Oluşa Giden Yolumuz adlı kitabı Koç Üniversitesi Yayınları tarafından yakında yayımlanıyor.

Biz de bu akşam kendisine bu kitaptan yola çıkarak insan doğasının bütün bu başımıza gelenlerdeki rolü üzerine sorular soracağız. Yok oluşa giden yolumuzu nasıl hazırladık? Ve daha ne kadar yolumuz var? Bu yoldan dönüş mümkün mü?

Dünyanın önde gelen biyologlarından biriyle yapacağımız konuşmanın evrimden pandemiye uzanan birçok farklı başlıkta ilerleyeceğinden kuşkumuz yok. Sizleri ve sorularınızı bekliyoruz. 

Etkinlik dili İngilizcedir. Simultane çeviri sağlanacaktır.

Nicholas P. Money: Mantarlar, mantar hastalıkları ve tedavilerini konu alan tıp dalında (mikoloji) uzman bir biyolog. Oxford, Ohio'daki Miami Üniversitesi Biyoloji Bölümü direktörlüğünü sürdürüyor. Mantarlar ve mikroorganizmalar hakkında yayımlanmış çok sayıda eseri var. Mr. Bloomfield’s Orchard (2002), The Rise of Yeast (2018) ve The Selfish Ape (Bencil Maymun) (2019) gibi kitaplarında, bilimsel bilgi ve araştırmaları popüler üslup ve yalın bir dilde anlatmasıyla ün kazandı. Websitesi: www.themycologist.com

 

Çevrimiçi. Zoom linki ve Webinar ID ile katılıma açık.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır