Mesut Varlık

19 Kasım Salı 19:00

İmgenin ve Eleştirinin Türkiye Macerası

Mesut Varlık

Yalçın Armağan

Yazar Sohbeti / Kitap İmzası

Eleştirmen, akademisyen Yalçın Armağan ile yeni kitabı İmgenin İcadı etrafında bir sohbet. Yüz yıl boyunca imge ve şiir tartışmalarını odağa alarak Türkiye’nin edebiyat eleştirisi tarihini de masaya yatıracağız.

 

Yalçın Armağan: 1977 Kayseri doğumlu. 2007’de Bilkent Üniversitesi Türk Edebiyatı Bölümü'nden doktora derecesini aldı. 2007-2011 arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde, 2011-2019 arasında İstanbul Şehir Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. İmkânsız Özerklik: Türk Şiirinde Modernizm isimli kitabı 2011’de İletişim Yayınları tarafından yayımlandı; 2017’da Farsçaya çevrildi. Melih Cevdet Anday ve İlhan Berk’in yazılarını ve söyleşilerini derleyip yayına hazırladı.

Mesut Varlık: 1980 İstanbul doğumlu. Bilgi Üniversitesi Tarih Bölümü’nden ve Kültürel İncelemeler Programı’ndan mezun oldu. Aynı programda öğretim görevlisi. Doktora çalışmasını sürdürüyor. Efendime Söyleyeyim: Hasan Ali Toptaş Kitabı ve Edebiyatın Taşradan Manifestosu kitaplarını hazırladı. ONS - Yaşama Kültürü dergisinin ve Konsol Kitapları’nın yayın yönetmeni.

Lütfen önceden kaydolunuz.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır