Sevan Değirmenciyan

Didem Ardalı Büyükarman

10 Mayıs Pazartesi 21:00

Hagop Ayvaz ve Sahne Arkadaşlarım Hatıratı

Moderatör: Didem A. Büyükarman

Sevan Değirmenciyan

Edebiyat Tarihi Konuşmaları

Bu akşamın konusu, kesintisiz elli yıl yayımlanmış olan Kulis dergisinin yayımcısı ve tiyatro sanatçısı Hagop Ayvaz'ın tiyatro sahnesi tanıklıkları. Başka deyişle, “olsa olsa eski program dergilerinde soluk birer hayal olup kalmış” fakat sayesinde sesini bugüne ulaştırmış olan tiyatro oyuncuları: Suya yazı yazanlar.

 

Sevan Değirmenciyan: İlk ve orta öğrenimini 1976’da doğduğu İstanbul’da tamamladıktan sonra, Yerevan Üniversitesi Ermeni Filolojisi fakültesinde lisans ve yüksek lisans eğitimi aldı. Aras Yayıncılık’ta Ermenice yayınlar editörü, Hrant Dink Vakfı’nda Ermenice eğitmeni. Batı Ermeni ve Diaspora Ermeni edebiyatları üzerinde çalışıyor.

Didem Ardalı Büyükarman: 1972 İstanbul doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde öğretim üyesi. Edebiyatın merkezi kadar çeperi ile de ilgilenen araştırmalar yapıyor. Edebiyat ve gündelik hayat, Türkçede polisiye ve Yakup Kadri külliyatının eleştirel basımları üzerine çalışıyor. Bağlam yayınlarından "Edebiyatın İzinde" serisi üst başlığı ile yayınlanan kitapların editörlerinden.

Çevrimiçi. Zoom linki ve Webinar ID ile katılıma açık.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır