Çağlayan Erendağ Onar

 

5 Mart Perşembe 19:00

İnsanlık Hâli

Çağlayan Erendağ Onar

Defne Suman

Yazar Sohbeti / Kitap İmzası

İnsanlık Hâli, Defne Suman’ın yogadan edebiyata, sosyolojiden kişisel gelişime kadar pek çok konuda yazılmış denemelerini ve yoga öğretisinin peşinde geçen hayatının samimi bir anlatısını içeriyor. Yazarın Mavi Orman adlı kitabının devamı niteliğindeki İnsanlık Hâli üzerine sohbet edip kitaplarınızı imzalatmaya bekliyoruz.

Defne Suman: 1974 İstanbul doğumlu. Büyükada’da dededen kalma bir evde büyüdü. Boğaziçi Üniversitesi’nde sosyoloji okudu. Üniversiteden sonra sırt çantasını takıp dünyayı gezmeye koyuldu. Tayland ve Laos’ta gönüllü öğretmenlik yaptı. Burada Uzak Doğu felsefesi, Hatha Yoga ve mistik disiplinler alanına yöneldi. Yola çıkışından on yıl sonra evine döndü. Atina ve İstanbul’da, eşi Kokia ve iki kedisi Havuç ve Mili ile yaşıyor, yoga dersi vermediği zamanlarda kitap yazıyor. 

Çağlayan Erendağ Onar: İstanbul Robert Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu. Çocukluğundan beri kelimelere ve okumaya duyduğu ilgiyi, ancak kırklı yaşlarında çevirdiği bir kitapla profesyonelliğe döktü. Bir süre çevirmenlik yaptıktan sonra, bir yayınevinde on yıl editörlük ve yayın yönetmenliği yaptı. Şimdilerde serbest editörlükle ve aile şirketleri tarihçesi ile ilgili “belgesel” kitaplar hazırlamakla meşgul.

Lütfen önceden kaydolunuz.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır