Ahmet Ergenç

27 Ocak Pazartesi 19:00

Dil, Olanaksız Anlatı ve Yeraltı Çalışması: Barbarlarla Beklerken

Ahmet Ergenç

Mehmet Mahsum Oral

Yazar Sohbeti / Kitap İmzası

Mehmet Mahsum Oral’ın ilk Türkçe anlatısı Barbarlarla Beklerken üzerine yapılacak bu konuşma, edebiyatta dilin önemi, dilin parçalanışı, yeni bir dil için yapılan ‘yeraltı çalışması,’ büyük anlatının olanaksızlığı, siyasi baskılara verilen dilsel cevaplar ve parçalı anlatı gibi mevzularla avangard modernist bir anlatının imkânları üzerine odaklanacak.

Mardin Kızıltepe’den gelen konuğumuz Mehmet Mahsum Oral’a, bu edebiyat sohbetinde eleştirmen Ahmet Ergenç eşlik ediyor. Sohbet sonrasında Barbarlarla Beklerken kitabını yazarına imzalatma fırsatımız da olacak. Bekliyoruz!

Mehmet Mahsum Oral: 1982 Kızıltepe doğumlu. İlk kitabı Ava yayınları tarafından Qûté Salé (2015) adıyla kısa öykü türünde Kürtçe yayımlandı. İkinci kitabı Mustafa Aydoğan’la Söze Dair (2018) nehir söyleşi formatında Lîs yayınlarından çıktı. Merkezi Mardin’de olan ve 2016’dan beri çağdaş sanat üzerine konuşma programları ve atölyeler gerçekleştiren “Mişar art” inisiyatifinin kurucularından.

Ahmet Ergenç: İstanbul’da yaşıyor ve çalışıyor. İngiliz Edebiyatı bölümünde lisans, Amerikan Edebiyatı bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı, doktora çalışmalarına devam ediyor. Çeşitli yayınlarda edebiyat ve çağdaş sanat üzerine yazıları yayınlandı ve bu alanlarda birçok kitap çevirdi. Yayınevleri için editörlük yapmanın yanı sıra çeşitli kurumlarda edebiyat ve eleştirel teori üzerine ders veriyor. AICA Türkiye üyesi. 

Lütfen önceden kaydolunuz.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır