Cem Alpan

17 Şubat Pazartesi 19:00

Sağım Solum Önüm Arkam

Cem Alpan

Yeşim Erdem

Yazar Sohbeti / Kitap İmzası

Gazetecilik kökenli bir edebiyatçının yeni kitabı Sağım Solum Önüm Arkam üzerine konuşmak için buluşuyoruz bu akşam. Yeşim Erdem kendi deyimiyle “şu anda Washington, New York ve İstanbul arasında mekik dokuyor ama hayatının geçtiği her yerde yaşamaya devam ediyor.”  Ve son kitabı da “bir yanıyla tüm bu mekânların ruhlarına bir hürmet niteliğinde.” Yazarla sohbetimize Can Yayınları Çağdaş Edebiyat Dizisi editörü Cem Alpan moderatörlük yapacak, sonrasında Yeşim Erdem’e kitaplarımızı imzalatacağız.

Yeşim Erdem: 1972 Alaşehir doğumlu. Ortaöğrenimini İzmir’de tamamladı. ODTÜ’de Siyaset Bili-mi okudu. Diplomasi muhabirliği yaptığı kısa bir Kıbrıs macerasından sonra, İstanbul’a taşındı. Yerli ve yabancı çeşitli basın mecralarında siyaset, kültür ve gezi yazılarının yanı sıra film ve kitap eleştirileri yazdı, film festivallerinde görev aldı. İlk kitabı Filedelfiya Hikâyeleri 2011’de yayımlandı. 

Cem Alpan: İstanbul doğumlu. MGSF mezunu. Uzun süredir editörlük ve çevirmenlik yapıyor. George Eliot, Alice Munro, Geoff Dyer, George Monbiot gibi yazarlardan çeviriler yaptı. Hâlen Can Yayınları “Çağdaş Edebiyat Dizisi” editörü.

Lütfen önceden kaydolunuz.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır