5 Ekim Cumartesi 10:30-18:00

Yeni Medya Belgeseli Atölyesi

Ersan Ocak

Atölye

Tünel Kültür ve Sanat Derneği’nin Belgesel Sinemacılar Birliği ile birlikte düzenlediği atölyeye evsahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz.

Bu atölye çalışması içinde, belgesel sinemanın sayısallaşan dünyada aldığı yeni biçimlere karşılık gelen “yeni medya belgeseli”ni anlamaya ve üretmenin yollarını aramaya başlayacağız. İlk olarak yeni medya belgeselinin alt türleri olan etkileşimli belgesel (e-belgesel), web belgeseli, veritabanı belgeseli ve diğerlerinin ayrımlarını tartışacağız. Sonra, yeni medya belgeselini tanımlamayacağız. Ardından da, üretilmiş örnekler üzerinden giderek yeni medya belgeselinin temel niteliklerini kavrayacağız. Atölye çalışmasının ikinci gününde, meselemiz “bir yeni medya belgeseli fikri nasıl üretilir” olacak. Bu fikri ürettikten sonra, bu fikre dayalı bir yeni medya belgeseli şeması tasarlayacağız.

Atölye konuya ilgi duyan herkese açıktır. Katılım için ad-soyad ve iletişim bilgilerinizi info@tunel.org.tr adresine iletmenizi rica ediyoruz.

İlk Günün Programı

10:30    Kayıt 

11:00 – 12:30   Birinci Oturum

Yeni medya nedir? Yeni medya belgeseli nedir?

12:30 – 14:30   Öğle Arası

14:30 – 16:00   İkinci Oturum

Yeni medya belgeselinin niteliklerini örnekler üzerinden tartışma

16:00 – 16:30   Kahve Arası

16:30 – 18:00   Üçüncü Oturum

Yeni medya belgeselinin niteliklerini örnekler üzerinden tartışma

 

Ersan Ocak: ODTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden mezun. ODTÜ’de Kentsel Politika Planlaması programından yüksek lisans, Bilkent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden doktora derecesi aldı. ODTÜ’de, Medya ve Kültürel Çalışmalar Yüksek Lisans Programı’nın kurucularından. Bilkent Üniversitesi, İletişim ve Tasarım Bölümü’nde öğretim üyesiyken NewMedia OpenLab’i kurdu. TED Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nde lisans, Mimarlık ve Kent Çalışmaları Programı’nda yüksek lisans dersleri veriyor.

Lütfen önceden kaydolunuz.Katılım üst sınırına ulaştığımız için artık kayıt alamıyoruz. İlginize teşekkür ederiz.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır