Necla Rüzgar

12 Temmuz Cuma 11:00-15:00

“Kendi Varlığını Yarat” / Sertifikalı Sanat Atölyesi

Necla Rüzgar

Atölye

Beşinci Gün Programı

11:00-15:00 UYGULAMA - ATÖLYE: “Tuval Nesneler”

Bu çalışma, akrilik boyalarla tişört, bez çanta, minder kılıfı gibi kumaşlar üzerine resimler yapmayı ve yazılar yazmayı hedefliyor. Bu nesneleri birer tuval olarak ele alıyoruz. Herhangi bir baskı makinesi kullanmadan, en yalın tekniklerle, kişisel kullanım eşyalarına kendi imgelerimizi boyamayı deniyoruz.

Katılımcıların getirmesi gereken malzemeler:

-- Tişört, elbise, bez çanta ya da minder gibi tamamen tercihinize kalmış kumaş nesneler.

-- Sarı, kırmızı, mavi (ana renkler) ve siyah, beyaz olmak üzere beş temel renk akrilik boya tarafımızdan sağlanacak. Diğer, ara renkleri arzu eden katılımcılar kendileri getirebilirler.

-- 2 ve 8 numaralı akrilik boya fırçaları tarafımızdan sağlanacak. Bunların dışındaki numaralarda fırçaları kendiniz getirebilirsiniz.

-- Arzu ederseniz kumaş boyama kalemleri alabilir ve kullanabilirsiniz.

 

Necla Rüzgar: 1972 Tunceli doğumlu. Hacettepe Üniversitesi Resim Bölümü’nde profesör. Çalışmalarını Ankara ve İstanbul’da sürdürüyor. Resim, heykel, video ve fotoğraf disiplinlerinde eser veriyor. İşlerinde farklı tür ve özelliklere sahip canlılar, durumlar ve düşünme biçimleri birbirine geçerek katmanlı yeni bir “varlık” oluşturuyor. Türlerin ve durumların ötekileştirici içeriğinden uzaklaşan bu varlık imgesi, çoğulcu bir anlayışa atıfta bulunuyor.

Sadece teyidli katılımcılar için.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır