Aslı Tohumcu

Serkan Gülpınar

31 Temmuz Çarşamba 13:00-15:00

Öykü Mucitleri Aranıyor: Çocuklar İçin Okuma Yazma Atölyesi

Aslı Tohumcu - Serkan Gülpınar

Atölye

9-12 yaş grubundan çocukları yaratıcı okuma ve yazmayla tanıştırmayı hedefleyen atölyemizin öncelikli hedefi, çocukları hayal güçlerini doludizgin kullanmaya teşvik etmek. Atölyemizde bir yandan karakter, olay örgüsü, mekân gibi bir hikâyeyi oluşturan öğeler hakkında fikir verecek oyunlar oynayacak ve yazı denemeleri yapacak, bir yandan da dünya çocuk edebiyatının usta isimlerinden Roald Dahl’ın romanlarıyla tanışacağız. Dahl’ın romanlarını gündelik hayatımızla birleştirip başka başka yaramazlıklar ve öyküler peşinde koşacağız.

Aslı Tohumcu: 1974 Leverkusen doğumlu. İngiliz Dili ve Edebiyatı öğrenimi gördü; çeşitli yayınevlerinde editörlük, TRT 2’de sunuculuk ve danışmanlık yaptı; kitap ekleri çıkardı. Abis, Yok Bana Sensiz Hayat, Şeytan Geçti, Taş Uykusu, Ölü Reşat, Sevil de SevmeDurmadan Leyla adlı kitapları yayımlandı. Kutlukhan Kutlu ile Güçoburlar adlı derlemeyi hazırladı. Kitapları çeşitli dillere çevrildi. Birçok öykü ve çocuk kitabı da var. 

Serkan Gülpınar: 1980’de doğdu. İnönü Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü’nü bitirdi. 2006’dan beri öğretmenlik yapıyor. 2008’de “Düşlerin Fısıltısı” adlı ilk öyküsüyle Ümraniye Belediyesi’nin açtığı öykü yarışmasında mansiyon kazandı. İstanbul’da yaşıyor.

Lütfen önceden kaydolunuz.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır