Mehmet Said Aydın

İnanç Konukçu

Birol Tezcan

25 Aralık Salı 19:00

Lokman Kasidesi Okuması

Mehmet Said Aydın – İnanç Konukçu – Birol Tezcan

Şiir Gecesi

Mehmet Said Aydın: Türk Dili ve Edebiyatı okudu. İki şiir kitabı var: Kusurlu Bahçe (2011) ve Sokağın Zoru (2013). Türkçeden Kürtçeye iki kitap çevirdi. BirGün ve Evrensel Pazar’da “Pervaz” köşesini yazdı, gazeteduvar’da her cumartesi yazmaya devam ediyor. Nor Radyo’da “Hênik”, Hayat TV’de “Keçiyolu” programlarını yaptı, Açık Radyo’da “Zîn”i yapmaya devam ediyor, editörlük yapıyor.

İnanç Konukçu: 1985 Ankara doğumlu. Ankara Üniversitesi, DTCF Tiyatro bölümü, oyunculuk anabilim dalı mezunu. Behzat Ç. dizisindeki Hayalet karakteriyle geniş kitlelerce tanındı, ardından birçok televizyon dizisinde, sinema filminde ve tiyatro oyunlarında oyunculuk yaptı. Halen Dasdas’ta tiyatro yapıyor; Ercan Kesal’ın Nasipse Adayız filminde oynadı ve televizyona iş yapmaya devam ediyor. Aynı zamanda seslendirme sanatçısı. 

Birol Tezcan: 1972 ya da 1974 yılında Ceyhan’da doğdu. Annesinin iddiası 1974 ama babası nüfusa 1972 diye yazdırmış. Liseyi bitirene kadar Ceyhan’da yaşadı. Liseyi bitirdikten sonra birçok farklı ilde, birçok farklı işte çalıştı. Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nü bitirdi. Ankara’da faaliyet gösteren “Yeraltı” topluluğunun kurucularından biri oldu. Yazdığı oyunlar farklı gruplar tarafından sahnelendi. Yazarak, söyleyerek, oynayarak yaşıyor. Geçmiş Olsun ve Sayılı Gün adlı iki öykü kitabı var.

Lütfen önceden kaydolunuz.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır