Mehmet Said Aydın

Ali Özgür Özkarcı

Cihat Duman

Mehmet Erte

13 Kasım Salı 19:00

Gizli Şiir Cemaati: Kurguda Şiirin Gölgesi mi, Zoru mu?

Mehmet Said Aydın – Ali Özgür Özkarcı – Cihat Duman – Mehmet Erte

Şiir Gecesi

Mehmet Said Aydın: Türk Dili ve Edebiyatı okudu. İki şiir kitabı var: Kusurlu Bahçe (2011) ve Sokağın Zoru (2013). Türkçeden Kürtçeye iki kitap çevirdi. BirGün ve Evrensel Pazar’da “Pervaz” köşesini yazdı, gazeteduvar’da her cumartesi yazmaya devam ediyor. Nor Radyo’da “Hênik”, Hayat TV’de “Keçiyolu” programlarını yaptı, Açık Radyo’da “Zîn”i yapmaya devam ediyor, editörlük yapıyor.

Ali Özgür Özkarcı: 1979 Adana doğumlu. İlk şiirleri Varlık Dergisi’nde yayımlandı. Duvar Dergisi’nin yayın kurulu üyesi. 2016-2017 arası düzenli olarak Varlık Dergisi’nde eleştiri yazıları yayımladı. 2017’den beri sadece Edebi Şeyler’de yayıncılık faaliyetini sürdürüyor. Şiir Kitapları: Kırbaç (Vâkâsız Tarih Üçlemesi); Yamuk; Yetmez Ama Hayır; Dikkat Köstebek Çıkabilir; 1’e 2; Bi Müddet Aranızda Olamayacağım; Bitik Ülke Son Atı. Eleştiri Kitapları: Cetvelle Çizilmiş Dağınıklık; Asla Konuşmayacaksın; Ergin Günçe- Bir Kalkışma Yüreğinde Çiçek; İki Ucu Keskin Bıçak.

Cihat Duman: 1984 Elaziz doğumlu. Üç şiir kitabı bir romanı var. Dergici, avukat, İkizler burcu. Bir kitabı Fransızca dilinde. İstanbul. 

Mehmet Erte: 1978’de İzmir’de doğdu. Suyu Bulandıran Şey (Varlık, 2003) ve Alçalma (YKY, 2010) kitaplarının şairi (bu iki şiir kitabı 2016 yılında zoomkitap tarafından tek ciltte toplandı), Bakışın Kirlettiği Ayna (öykü - YKY, 2008),  Sahte (roman - YKY, 2012), Arzuda Bir Sapma, (öykü - YKY, 2015) kitaplarının yazarı. Varlık dergisi editörü.

 

Lütfen önceden kaydolunuz.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır