Nilüfer Kuyaş

 

Sevengül Sönmez

27 Mayıs Pazartesi 19:00

Sarah ve Şemsi

Nilüfer Kuyaş

Moderatör: Sevengül Sönmez

Kitap Sohbeti

Son romanı Sarah ve Şemsi üzerine Nilüfer Kuyaş’la Sevengül Sönmez sohbet ediyor. Kahramanlarından dördü Sarah Bernhardt, Şemsi Molla, İstanbul ve Osman Hamdi Bey olan Sarah ve Şemsi, Sia Kitap’tan yayımlanmıştı. Söyleşide ayrıca Nilüfer Kuyaş’ın geçen yılın son aylarında çıkan Gecede Bir Çığlık (Kafka Kitap) romanına da değinilecek.

Nilüfer Kuyaş: İstanbul doğumlu, Robert Kolej mezunu. Amerika’da felsefe, Türkiye’de sosyal psikoloji okudu. BBC’de ve NTV’de program sunuculuğu, Milliyet’te ve Taraf’ta köşe yazarlığı yaptı. Yeni Baştan (2007), Ada’daki Ev (2011), Serbest Düşüş (2013), Gecede Bir Çığlık (2023) ve Sarah ve Şemsi (2024) adlı beş romanı var. Başka Hayatlar (2012) ve Karasevda Kitabı (2015) adlı iki deneme kitabı da ödül aldı.

Sevengül Sönmez: Farklı yayınevlerinde editör, çevirmen, yayına hazırlayan ve danışman olarak yayıncılık sektörünün pek çok alanında çalıştı. Sabahattin Ali ve Sait Faik’le ilgili biyografik çalışmalarının yanı sıra edebiyat arşivleri ve müzeciliği alanında çalışıyor. Boğaziçi Üniversitesi’nde editörlük dersleri veriyor ve Türkiye Yayıncılar Birliği’nin eğitim koordinatörlüğünü yürütüyor. 

Lütfen önceden kaydolunuz.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır

Kaydolmak için tıklayınız