Şeyma Batman

Damla Özlüer

15 Nisan Pazartesi 19:00

Kadın Yoksulluğu

Şeyma Batman

Moderatör: Damla Özlüer

Yoksulluk Konuşmaları

Kadın yoksulluğu, toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin en somut yansımalarından biridir. Bu söyleşide, yoksulluğu araştırıp boyutlarını ortaya koyarak insan hakları izlemesi yapmak ve yoksulluğu bir insan hakları ihlali olarak tartışmaya açmak amacıyla Açık Alan Derneği’nin bir girişimi olarak 2019 yılında kurulan Derin Yoksulluk Ağı'nın Genel Koordinatörü ve Yönetim Kurulu Başkanı Şeyma Batman, Damla Özlüer moderatörlüğünde kadın yoksulluğunun nedenlerini, sonuçlarını ve bu soruna yönelik çözüm önerilerini tartışacaklar. Kadınların ekonomik bağımsızlıklarını kazanmalarının önündeki engeller, toplumsal cinsiyet rollerinin yoksulluk üzerindeki etkileri ve kadın yoksulluğunun toplum üzerindeki uzun vadeli etkileri gibi konular ele alınacak.

Şeyma Batman: İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Sosyoloji Bölümü'nde lisans eğitimi almıştır. Yüksek lisansını Üsküdar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde uygulamalı psikoloji alanında tamamlamıştır. Profesyonel kariyerine Beylikdüzü Halk Eğitim Merkezi'nde danışman sosyolog olarak başlamış, daha sonra Anne Çocuk Eğitim Vakfı'nda saha sorumlusu ve Açık Alan Derneği'nde saha ve iletişim koordinatörü olarak görev yapmıştır. Şu an Derin Yoksulluk Ağı'nda Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Koordinatör olarak çalışmaktadır.

Damla Özlüer: Damla Özlüer, Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Bölümü'nden mezun olmuştur. Gazetecilik ve editörlük yaparak başladığı kariyerine 2003'te Myra Ajansı'nda reklam ve pazarlama sektöründe devam etmiştir. Şu an ajansın Proje Direktörü olarak, özellikle sosyal iyilik iletişimi projelerini yönetmektedir. Kurumsal iletişim, sosyal iyilik iletişimi ve sürdürülebilir iletişim konularında uzmanlaşmıştır. Aynı zamanda, sosyal iyilik iletişimi üzerine Açık Radyo'da bir program sunmaktadır ve sürdürülebilirlik üzerine GoodGeist isimli uluslararası bir podcast serisinin de yaratıcısıdır.

Lütfen önceden kaydolunuz.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır

Kaydolmak için tıklayınız