Hasan Baran Kurtoğlu

 

 

5 Kasım Cuma 18:00

Şeyin Anlatısı

Düzenleyen: Galeri Muaf

Hasan Baran Kurtoğlu

Sergi Açılışı

Hasan Baran Kurtoğlu’nun ilk kişisel sergisi Şeyin Anlatısı Galeri Muaf’ın öncülüğünde izleyici ile buluşuyor. Sanatçının tuval üzerine yaptığı resimlerden oluşan sergiye, 5 Kasım – 3 Aralık 2021 tarihleri arasında ev sahipliği yapmaktan mutluyuz.

Sanatçının işleri flu, parçalı ve katmanlaşma hâlleriyle hafızada önemsizmiş gibi görünen, bazı anları tetikleyen bir anlamlandırma çabasıyla birleşiyor. Büyük anlatıların aksine önemsiz, sıradan, hikâyesiz olma durumunu inceliyor. Geçmişin bellekte yalınlıktan uzak, “şimdi”de anımsananın ne olduğuna yöneliyor. İzleyiciye “Geçmiş, şimdi içinde üretildiğinde nasıl bir yanılsama bulur?” sorusunu soruyor.

Şeyin Anlatısı’nda sanatçı, kesin ve net olandan bir kaçışa hatıralarıyla, gerçeklik ile duyusal anımsamalara çağrıda bulunuyor. Kesin bir bildirimden kaçınan bu parçalar havuzu sayısız flu kurguyu da beraberinde getiriyor.

Sergi 3 Aralık'a kadar Pazar hariç her gün 11:00-19:00 saatleri arasında gezilebilir.

Hasan Baran Kurtoğlu: 1990, Antalya doğumlu. 2014 yılında Marmara Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nü bitirdikten sonra aynı yıl, aynı okul ve bölümde yüksek lisansına başladı. 2015 yılında Galeri ZİLBERMAN’ın Genç Yeni Farklı VI sergisinde yer aldı. Daha sonrasında çeşitli karma sergilerde de yer aldı. 2019 yılında yüksek lisansını tamamladı. 2019-2021 tarihleri arasında Antalya’da kurulan bağımsız sanat alanı Are Projects’in kuruculuğunu üstlenmiştir. 

Sınırlı sayıda teyidli katılımcı için. Girişte HES kontrolü yapılacaktır.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır