Paolo Colombo

 

8 Ekim Cuma 18:00

Ne Uykuda Ne Suda

Paolo Colombo

Sergi Açılışı

Sonbahar 2021 sezonumuzu "Evimizdeki Misafir" programı kapsamında binamızda ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğumuz Paolo Colombo'nun suluboya resim sergisiyle açıyoruz. 

Atina’da Bernier/Eliades Galerisi ve Londra’da Tristan Hoare Galerisi’nde sergilendikten sonra yakında Los Angeles’e gidecek olan ve her defasında değişiklik geçiren bir şiir/resim karma dizisinin İstanbul durağına davet ediyoruz sizleri.

Paolo Colombo'nun şiirlerini Nilüfer Kuyaş'ın çevirisiyle yayımladığımız, sergiyle aynı adı taşıyan yeni kitabımızı da  bu akşam edinebilirsiniz: Ne Uykuda Ne Suda.

Paolo Colombo: Şair, küratör ve sanatçı.1949 Torino doğumlu. 2008’den bu yana İstanbul Modern Müzesi’nin sanat danışmanı. 2017 ve 2019’da Tamara Chalabi ile birlikte Venedik Bienali’nde Irak Pavyonu küratörüydü. 2012’de 2’nci Mardin Bienali, 2011’de 3’üncü Selanik Bienali ve 1999’da 6’ncı İstanbul Bienali’nin küratörlüğünü yaptı. İlk şiir kitabı 2014’te yayımlandı. The Poetry Review ve Nuovi Argomenti dergilerinde şiirleri çıktı. Son iki yılda Los Angeles, Rossiniere (İsviçre), Atina, Madrid ve Londra’da kişisel sergileri gerçekleşti. Fatih Akın’ın “Yaşamın Kıyısında” ve “Soul Kitchen” filmleriyle Julie Bertuccelli’nin “Ağaç” filminde yardımcı prodüktördü.

Sınırlı sayıda teyidli katılımcı için. Girişte HES kontrolü yapılacaktır.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır