Nilgün Karasu

Seda Naniç Zeybek

17 Şubat Cumartesi 21:00

Deprem Sonrası Yaşanan Çevre Sorunları

Nilgün Karasu

Moderatör: Seda N. Zeybek

Deprem Konuşmaları / YouTube Gösterimi

Nilgün Karasu ile deprem sonrası bölgedeki çevre sorunlarını odağımıza aldığımız toplantımızda; bölgedeki asbest, taş ocakları, moloz dökümü ve döküm alanları, ağaçların kesimi, vb. konuları ve bu süreçte yaşananları konuşacağız.

Nilgün Karasu: 1971 Antakya’da doğumlu Nilgün Karasu, İlk, orta ve lise öğrenimini Antakya’da, yüksek öğrenimini, Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yerel Yönetimler Bölümünde bitiriyor. 1998 yılında kapanan Harbiye Belediyesinde başladığı görevine, 2014 yılında Hatay’ın Büyükşehir olması ile kurulan Defne Belediyesi’nde halen devam etmektedir. 2010-2012 yılları arasında Yeşiller Partisi Antakya temsilcisi ve 2020-2023 tarihlerinde CHP Defne Kadın Kolları Başkan Yardımcılığını yürütmüştür. 1998-2020 yılları arasında ise, Antakya Anne-Çocuk Eğitim Merkezinde gönüllü olarak görev aldı. Ayrıca 2021-2023 tarihleri arasında Defne Gönüllüleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve 2021 yılında üyesi olduğu Antakya Çevre Koruma Derneği’nin başkanlığını da yürütmektedir.

Seda Naniç Zeybek: İstanbul doğumlu. Serbest araştırmacı. Kültür Mirası ve Koruma pratikleri üzerine doktora çalışmasını yürütüyor. Kültürel İncelemeler ve Kültür Yönetimi üzerine yüksek lisans çalışmaları var. Kent hafızası, kültürel hafıza, kültür mirası, koruma, kültür ve sanatta katılımcılık, kültür politikaları konularında çalışmaya çalışıyor.

YouTube ilk gösterimi.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır