Aysim Türkmen

Seda Naniç Zeybek

20 Ocak Cumartesi 21:00

Depremden On Ay Sonra

Aysim Türkmen

Moderasyon: Seda Naniç Zeybek

Deprem Konuşmaları / YouTube Gösterimi

Antakya’da son durum üzerine sahadan gözlemler, notlar.

Aysim Türkmen, Asist (Asi-İstanbul Sivil Toplum İnsiyatifi) olarak gittiği Antakya’da günlük yaşam pratiklerini anlatıyor. Asist, depremden bu güne yaşananları, bütün süreci kayıt altına almak, arşivlemek, amacıyla kurulan bir insiyatif. Kentine Sahip Çık Toplantılarının ilkini gerçekleştirmek için bölgede gençlerle gerçekleştirilen atölyelerden, toplantılardan kesitler sunarak, bölgede yaşayanların sözlerini aktaracak.

Aysim Türkmen: Kent Antropoloğu ve film yönetmeni. Boğaziçi Üniversitesi’nde işletme ve sosyoloji okudu. New York Üniveritesi’nde Ortadoğu Çalışmaları Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. Yıldız Sanat ve Tasarım Fakültesi'nde kent antropolojisi dersleri vardi. “Çekmeköy Underground” (2015, Uzun metraj, kurmaca) başta olmak üzere kent üzerine filmler yaptı. Halen "Suburbia Underground" adlı belgesel film projesi ve  "Peekaboo" adlı uzun metraj, kurmaca film projesi üzerine çalışıyor. 

Seda Naniç Zeybek: İstanbul doğumlu. Serbest araştırmacı. Kültür Mirası ve Koruma pratikleri üzerine doktora çalışmasını yürütüyor. Kültürel İncelemeler ve Kültür Yönetimi üzerine yüksek lisans çalışmaları var. Kent hafızası, kültürel hafıza, kültür mirası, koruma, kültür ve sanatta katılımcılık, kültür politikaları konularında çalışmaya çalışıyor.

YouTube ilk gösterimi.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır