Reşat Kuseyrioğlu

Seda Naniç Zeybek

7 Şubat Çarşamba 19:00

Depremin ardından bir yıl geçti… Bölgede neler yaşandı?

Reşat Kuseyrioğlu

Moderatör: Seda Naniç Zeybek

Deprem Konuşmaları

Antakyalı iş insanı Reşat Kuseyrioğlu ile bölgenin ekonomisini oluşturan hâkim sektörleri; Tarım, ticaret ve sanayii alanlarında yaşananları konuşacağız. Özellikle bölgenin %50’sini oluşturan tarım alanları ve bağlı olarak hayvancılığın depremden aldığı etkileri, kendi yaşadıkları üzerinden anlatacak. Bugün bölgenin ihtiyaçları, yapılmayanlar ve yapılması gerekenleri bölgede deneyimleyen bir depremzede, bir iş insanı ve bir çiftçi olarak paylaşacak.

Reşat Kuseyrioğlu: Antakya doğumlu olan Reşat Kuseyrioğlu, liseyi Antakya’da Ata Koleji’nde bitirdikten sonra Bilkent Üniversitesi ve ardından Amerika’da Georgia Üniversitesi’nden endüstri mühendisliği lisans ve işletme yüksek lisans eğitimi almıştır. Kuseyri, Tekstil ve Antakya Yağ Sanayi’nin kurucu ortağı olarak meslek yaşamını sürdürmektedir. Bugün halen Antakya’dadır.

Seda Naniç Zeybek: İstanbul doğumlu. Serbest araştırmacı. Kültür Mirası ve Koruma pratikleri üzerine doktora çalışmasını yürütüyor. Kültürel İncelemeler ve Kültür Yönetimi üzerine yüksek lisans çalışmaları var. Kent hafızası, kültürel hafıza, kültür mirası, koruma, kültür ve sanatta katılımcılık, kültür politikaları konularında çalışmaya çalışıyor.

Lütfen önceden kaydolunuz.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır