Tülin Kozikoğlu

22 Mart Pazar 09:00-18:00

Ben de Çocuk Kitabı Yazmak İstiyorum!

Tülin Kozikoğlu

Atölye

Çocuk kitabı yazmak isteyen herkesin davetli olduğu bu atölyede, Tülin Kozikoğlu ile birlikte resimli çocuk kitapları’nın dünyasına derinlemesine bir yolculuk yapacağız. Hikâye yazma çalışmalarıyla başlayacağımız atölyede ülkemizden ve farklı ülkelerden birçok "iyi kitap’’ı inceleyecek, atölye süresince öğrendiğimiz yaratıcı yazı tekniklerine hangi yazarın nasıl değindiğine bakacağız.

Okuma alışkanlığının gelişmesinde büyük katkısı olduğuna inanılan okul öncesi çağına yönelik resimli kitaplar atölyenin odağı olacak. İki gün sürecek çalışmada ayrıca yazar-çizer-yayınevi üçgeninde gelişen dinamiklerin de üstünden geçeceğiz.

Atölyeden her katılımcının yayınevine sunabileceği en az bir dosya ile ayrılmasını hedefliyoruz. "Ben de çocuk kitabı yazmak istiyorum’’ diyen herkesi bekliyoruz.

Atölyeye katılım koşullarını öğrenmek ve kaydolmak için:

(0536) 718 42 02

(0212) 252 93 89

 

Tülin KozikoğluBoğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun. ABD’de Duquesne Üniversitesi İşletme Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. Bilgi Üniversitesi’nde Çocuk İçin Yazmak sertifika programını tamamladığı 2006’dan beri çocuk edebiyatıyla ilgili. Yayımlanmış 24 kitabı var. Kitapları birçok dile çevrildi. University of Pittsburgh’dan aldığı eğitim paralelinde ilkokul öğrencileri için yaratıcı yazı atölyeleri düzenliyor. İlkokul öğretmenlerine “Çocuklara Yaratıcı Yazı Nasıl Öğretilir” başlıklı eğitimi veriyor.

Sadece teyidli katılımcılar için.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır