Stella Karachristianidou

8 Şubat Cumartesi 11:00-14:00

Diyarın Dilleri / Yunanca

Stella Karachristianidou

Atölye

Bu ders katılımcılara Yunan dilini tanıma fırsatı verecek, farklı aktivitelere katılarak Yunanca basit metin okuma, yazma ve günlük hayatta basit cümle kurma becerisini geliştirecek. 

Bu kursu tamamlayan katılımcılar

– Tabela okuyabilirler

– Basit metin yazabilirler

– Kendilerini tanıtabilirler 

– Günlük hayatta temel/basit diyalog kurabilirler (insanlarla tanışabilir, kafe, restaurant v.b. yerlerde sipariş verebilir, süpermarkette alişveriş yapabilir, aileleri hakkında konuşabilirler.)

İşlenen konular:

Yunan Alfabesi, belirli-belirsiz artikeller, şahıs zamiri, selamlaşma, A grubu fiilleri, isimlerin cinsi (eril, dişil, nötr), yalın durumu, belirtme durumu, edatlar, aile, soru zamirleri... 

Ders dönemi sonunda tüm katılımcılara İstanbul Edebiyat Evi tarafından birer sertifika verilecek. Katılımcılar derslere gelecek sezon da devam etmeleri durumunda, altı ayın sonunda “A+” yani temel seviyeye erişme şansını elde edecekler.

Stella Karachristianidou: Yunanistan, Drama doğumlu. 2012’de Selanik Aristotle Üniversitesi Yunan Dili ve Edebiyati Bölümü’nden mezun oldu. Maastricht Üniversitesi´nde Sanat, Edebiyat ve Toplum programından yüksek lisans derecesi aldı. Robert Bosch Kurumu’ndan burs kazandıktan sonra Hamburg’da kültürel yöneticilik ile ilgili eğitim gördü. 2014’ten beri İstanbul’da Yunan dili ve kültürü odaklı dersler veriyor ve azınlık hakları ve kültürü ile igili AB projeleri koordine ediyor.

Sadece teyidli katılımcılar için.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır