Selcan Peksan

Fatma Nur Türk

Elvin Eroğlu

Sude Öztürk

10 Mart Salı 19:00

Kadın Şairler Buluşması

Fatma Nur Türk - Elvin Eroğlu - Selcan Peksan - Sude Öztürk

Şiir Gecesi

Kadınların var olma, isim ve söz sahibi olma, eşit olma, özgür olma mücadelesinin hayatiyetini koruduğu bir yer ve zamanda, bir yandan da dünyanın neresine bakarsak bakalım faşizme, şiddete, savaşa, yokoluşa karşı direnişin ön saflarında kadınları görüyoruz. “Şiir direnirse kazanacak” inancıyla yoluna devam eden 160. Kilometre’nin desteğiyle düzenlediğimiz bu Şiir Gecesi’nde dört kadın şairin dizelerine kulak vereceğiz. Yaratmanın, yaşatmanın, yılmamanın şiirini dinleyeceğiz.  

Sude Öztürk: 2000, İstanbul doğumlu. İlkokul, ortaokul ve liseyi İstanbul, Kadıköy’de tamamladı. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde öğrenim hayatını sürdürüyor. Şiirleri Bozuk160incikilometre.com ve da baddest dergilerinde yer aldı. İlk kitabı 160. Kilometre’nin yayın programında.

Elvin Eroğlu: 1993, Bursa doğumlu. 2012'den beri İstanbul'da yaşıyor. Psikoloji okuyor. Şiirleri Assolist, 160incikilometre.com, da baddest’ta yayınlandı. İlk kitabı 160. Kilometre’nin yayın programında.

Fatma Nur Türk: 1988 doğumlu. Şiirleri çeşitli dergi ve fanzinlerde yayımlandı. İlk kitabı Kargo Kültü (160. Kilometre) 2016'da yayımlandı.

Selcan Peksan: 1982 doğumlu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde araştırma görevlisi. Şiirleri çeşitli dergilerde yayımlandı. İlk kitabı Mağara Vardır (160. Kilometre) 2015’te yayımlandı.

Lütfen önceden kaydolunuz.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır