Ömer Erdem

Asuman Susam

28 Ocak Salı 19:00

İstanbul’dan Evvel, İstanbul’dan Öte

Asuman Susam

Ömer Erdem

Şiir Gecesi

Kaçırılmayacak bir şairler buluşması: Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi’nde birçok şiir gecesini yönetmiş, birçok şairi ağırlamış olan Ömer Erdem bu kez konuk koltuğunda. Ömer Erdem’in şiirinin yıllar içindeki gelişimini, temalarını, dilini ve derdini konuşacağımız bu akşamın moderatörlüğünü ise çok sevdiğimiz bir başka güçlü şair Asuman Susam üstleniyor.

Ömer Erdem: Bozkır Lisesi’nde okudu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’ni bitirdi. Arkadaşlarıyla Kaşgar dergisini kurdu. Dokuz şiir kitabı çıkardı. Şair-yazar. Pas şiir kitabı 2015’te Fazıl Hüsnü Dağlarca ödülüne değer görüldü. En yeni kitabı İstanbul’a 2019’da Everest’ten yayımlandı.

Asuman Susam: Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdi. Aynı üniversitenin İletişim Fakültesi Radyo TV Sinema Anabilim Dalı’nda yüksek lisansını tamamladı. 2016’da ilki sunulan Ruhi Su şiir ödülüne Kemik İnadı kitabıyla değer görüldü. Şiir kitapları: Bir Unutuş Olsunİhtimal Ki AşkSusunca SenDil MağarasıKemik İnadıPlasenta. İnceleme kitapları: Yangın Yıllarından Nidâ’ya Ahmet Telli ŞiiriToplumsal Bellek ve Belgesel Sinema.

Lütfen önceden kaydolunuz.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır