Gamze Dar

Mert Aydın

Sedef Akalın

Özkan Aksu

Aslıhan Evrensel

28 Mayıs Salı 19:00

100

Gamze Dar - Mert Aydın - Sedef Akalın - Özkan Aksu - Aslıhan Evrensel

Okuma Tiyatrosu

Nobel Edebiyat Ödüllü yazar Gabriel García Márquez’in Yüzyıllık Yalnızlık romanından esinlenerek, Diene Petterle, Neil Monaghan ve Christopher Heimann’ın kaleme aldığı 100, 2002’de Edinburgh Fringe Festivali’nde özgün yeni oyun ödülünü aldı. Aslıhan Evrensel’in Türkçe’ye çevirdiği ve ilk kez 2009’da İstanbul’da sahnelediği oyun, Butiyatro yapımı olarak Kıraathane’de tiyatro seyircisiyle tekrar buluşuyor. Büyülü gerçekçiliğin izlerini taşıyan oyunda beş karakter, hayat ve ölüm arasında bir yerde, hayatlarından sadece tek bir ânı seçmek ödevi ile karşı karşıya. Tek perdelik oyun, okuma tiyatrosu biçiminde gerçekleştiriliyor.

Gamze Dar: Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümü mezunu. Birçok dizide oynadı, bunlardan birkaçı; Eve Dönüş, Muhteşem Yüzyıl, Çukur. Oyuncu koçluğu ve özellikle çocuk oyuncu koçluğu uzmanlık alanı. En son 2017’de, yönetmenliğini Meltem Cumbul’un yaptığı David Hare’in Blu oyununda “Aktris” rolünde oynadı.

Mert Aydın: Çanakkale 18 Mart Üniversitesi mezunu. Maslak Show Center, Akbank Sanat, Talimhane Tiyatrosu, Zorlu PSM ve BKM prodüksiyonlarında yer aldı. Garfield Live Show, Shrek, Seni Seviyorum Mükemmelsin Şimdi Değiş, Damdaki Kemancı, Bir Banka Soygunu Komedisi bunlardan birkaçı.

Sedef Akalın: Pera Güzel Sanatlar’da dört senelik tiyatro bölümünü bitirdi. Moleküler Biyoloji ve Genetik okudu. Kariyerini her iki mesleği üzerine inşa etti. Dört uzun metraj filmde, dokuz tiyatro oyununda ve yedi dizide yer aldı. Yönetmeni ve oyuncusu olduğu Kadın ve Adam oyunu üçüncü sezonunda devam ediyor.

Özkan Aksu: Oyuncu, Drama ve Diksiyon Eğitmeni. 1987’den beri Ortaoyuncular’da (Ferhan Şensoy Tiyatrosu) yer alıyor. 1992’den itibaren çocuk, genç ve yetişkinlerle Yaratıcı Drama çalışmalarını gerçekleştiriyor. Bom!, 2019, Ruhundan Tramvay Geçen Adam, Üç Kurşunluk Opera en son rol aldığı oyunlardan birkaçı.

Aslıhan Evrensel: Tiyatro yönetmeni, çevirmen ve eğitmen. Londra’da Essex Üniversitesi Tiyatro Yönetmenliği, İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı ile Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü mezunu.

Lütfen önceden kaydolunuz.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır