Yiğit Özşener

Ceren Sarp

Dilek Aba

Adnan Devran

13 Mayıs Pazartesi 19:00

Dallar Yeşil Olmalı

Deniz Türkali - Dilek Aba - Yiğit Özşener - Ceren Sarp - Adnan Devran

Okuma Tiyatrosu

1960’ların ilk yarısından bir gazete haberi. İstanbul’da İnönü Stadyumu civarındaki ağaçlar arasında gece devriyesi yapan polis ekiplerince yakalanan gencecik bir çift. Boyunlarında birer bıçak asılı. Ankara’dan, ailelerinden kaçıp gelmişler. Birbirlerine âşıklar. Asla ayrılmayacaklar, öyle diyorlar. Ve biri diğerini aldatacak olursa, öteki boynundaki bıçağı aldatanın kalbine saplayacak. Bunun üzerine yemin ettiklerini anlatıyorlar polise. Haber bu. Vedat Türkali’nin Dallar Yeşil Olmalı adlı tiyatro oyununun esin kaynağı da bu.

Vedat Türkali bu yıl 100 yaşında ve biz onun yüzüncü yaşını kutlamayı bu sezon Dallar Yeşil Olmalı’yla sürdürüyoruz; Deniz Türkali’nin yönetiminde, dört değerli tiyatrocunun yorumuyla.

Deniz Türkali: Tiyatro ve sinema oyuncusu. Vedat Türkali’nin kızı. İstanbul ve Londra’daki tiyatro eğitiminin ardından, İtalya’da Dario Fo ve Franca Rame ile çalıştı. Müzikallerin yanı sıra tek kişilik oyunlarda, TV dizilerinde ve Ferhan Özpetek’in İstanbul Kırmızısı dâhil birçok sinema filminde rol aldı. Halen İstanbul’da DOT Tiyatro ve İkinci Kat Tiyatro’da oyunlar sergiliyor.

Dilek Aba: İstanbul’da doğdu ve burada piyano, yan flüt, opera, müzikal ve drama oyunculuğu eğitimi aldı. Kaliforniya’da müzikal eğitimine devam etti. Casablanca, Müzikaldeki Hayalet, Kibarlık Budalası, Çalıkuşu, Bir Yaz Gecesi Rüyası ve daha birçok oyunda yer aldı. 2012’de New York’taki HB Studio’nun oyunculuk bölümüne kabul edildi, ardından Uta Hagen Tekniği Öğretmenlik Eğitimi’ni tamamladı. Tiyatral Sanatlar Akademisi’nde oyunculuk dersleri veriyor.

Yiğit Özşener: 1972 İzmir doğumlu. Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, yüksek lisansını Koç Üniversitesi’nde tamamladı. 2016–2017 sezonunda Şahika Tekand yönetiminde Godot’yu Beklerken adlı oyunda Lucky olarak seyirci karşısına çıktı. Karanlıkta Koşanlar, Üzgünüm Leyla, Estağfurullah Yokuşu, Dudaktan Kalbe, Ezel, Son, Cesur ve Güzel ve Bozkır adlı TV dizileriyle 5 Vakit, Dedemin İnsanları, Kaybedenler Kulübü, İşe Yarar Birşey, Kaybedenler Kulübü Yolda filmlerinde rol aldı.

Ceren Sarp: İstanbul Halk Tiyatrosu, Craft ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde eğitim aldı. Şahika Tekand Studio Oyuncuları’ndan mezun oldu. Tiyatro Laboratuvarı’nda Yüzbaşı Voigt ve Tiyatro Sergüzeşt ile Depersona’da rol aldı. Seviyor Sevmiyor ve Jet Sosyete dizilerinde oynadı. 

Adnan Devran: 1992 Genç doğumlu. Kadir Has Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Film ve Drama Yüksek Lisans oyunculuk eğitimi gördü. Simurg Şem-ü Pervane oyununu yazıp yönetti. Balat Monologlar Müzesi’nde Mutluyum Çünkü Burada Uçaklar Yok adlı performansı sergiledi. Frank Heuel’in yönettiği Basecamp oyununda, Hollanda’da, Brecht’in oyunlarından derlenen Co-Action Device adlı performansta yer aldı. Halen Ben Cuma adında tek kişilik tiyatro oyununu oynuyor.

Katılım üst sınırına ulaştığımız için artık kayıt alamıyoruz. İlginize teşekkür ederiz.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır