Sevin Okyay

Hakan Bıçakcı

 

 

4 Nisan Perşembe 19:00

Korku Klasikleri

Sevin Okyay-Hakan Bıçakçı

Edebiyat Konuşmaları

Dracula, Frankenstein, Operadaki Hayalet, Dorian Gray’in Portresi, Cthulhu’nun Çağrısı gibi korku klasiklerini, DEX Kitap’tan çıkan yeni baskılara önsöz yazan Sevin Okyay ve Hakan Bıçakcı’yla konuşuyoruz.

Sevin Okyay: 1942 İstanbul doğumlu. Yazar, çevirmen ve sinema eleştirmeni. Arnavutköy Amerikan Kız Koleji’nden mezun. 1960’lı yıllarda çevirmenliğe başladı. Türkiye’nin ilk kadın sinema eleştirmeni. Muhabirlikle başladığı gazetecilik hayatını köşe yazarı olarak sürdürdü, edebiyat, müzik ve spor dallarında da eleştirmenlik yaptı. Çeşitli televizyon ve radyo kanallarında programlar hazırladı. Ulusal ve uluslararası festivallerde jüri görevi üstleniyor.

Hakan Bıçakcı: 1978 İstanbul doğumlu. 2001’de Bilkent Üniversitesi İktisat Bölümü’nü bitirdi. İlk üç romanı Romantik Korku, Rüya Günlüğü ve Boş Zaman, ilk öykü kitabı Bir Yaz Gecesi Kâbusu ve dördüncü romanı Apartman Boşluğu Oğlak Yayınları’ndan çıktı. Beşinci romanı Karanlık Oda ile yeni ve eski öykülerden oluşan kitabı Ben Tek Siz Hepiniz 2011’de İletişim’den çıktı.

Lütfen önceden kaydolunuz.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır