21 Mayıs Salı 19:00

Güncelin Partikülleri

Anıl Mert Özsoy, Baran Güzel

Yazar Konuşmaları

90 kuşağından iki genç yazar: Baran Güzel ve Anıl Mert Özsoy. Medeniyet denilen canavarın yazdığı tarihten nasıl bir edebiyat çıkardıklarını, nerde ortaklaştıklarını, hangi noktalarda ayrıştıklarını konuşacaklar. Asker kurşunuyla ölenlerden babaları tarafından vurulan kızlara, sadece kadınları etkileyen bir intihar salgınından ülkenin kalbinde patlayan bombalara kadar güncelin kaydını edebiyat üzerinden tutacak bu yazar konuşmasına herkesi bekleriz.  

Anıl Mert Özsoy: 1992 yılında Fethiye’de doğdu. Arkadaşlarıyla birlikte Bodrum Kat adlı dergiyi yayına hazırladı. Kitapları: Korku Yokuş Aşağıydı (2017), Yeniden Deniz Olmak (2018), Herkes Her Şeyin Farkında (2021), Mahalleyi Kurtarmanın Yolları (2022). 

Baran Güzel: Adana’da doğdu. MSGSÜ Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. Öyküleri Notos, Kafkaokur, Sözcükler, Öykülem, Öykü Gazetesi gibi dergilerde yayımlandı. İlk öykü kitabı Her Kötü Geceden Sonra 2020 yılında Everest Yayınları’ndan çıktı. Korkudan da Büyük Bir Şey, halen editörlük yapmakta olan Güzel’in ilk romanıdır.

 

Lütfen önceden kaydolunuz.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır