Yeşim Başaran

Yunus Emre Demir

Ahmet Soykarcı

14 Mayıs Salı 19:00

İstanbul Onur Yürüyüşlerini Hatırlamak

Yeşim Başaran, Yunus Emre Demir

Moderatör: Ahmet Soykarcı

Kuir Konuşmalar

Ahmet Soykarcı'nın kolaylaştırıcılığını üstlendiği, Yeşim Başaran ve Yunus Emre Demir'in konuşmacı olarak yer alacağı ve SPoD (Sosyal Politika Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği) ile ortaklaşa yapılacak bu buluşmada, İstanbul'da gerçekleştirilen Onur Yürüyüşlerine dair hafızamız tazeleyeceğiz.

LGBTİ+ hareketi bu yürüyüşlerin kendine özgü niteliklerini, dertlerini ve ayırt edici özelliklerini nasıl inşa etti? Neler hatırlıyoruz? Örgütlenme pratiklerimizde neler değişti? Neler hissettik? Yürüyüşlerin ve örgütlenme biçimlerinin tarihselliğini, dönüşümünü, duygularını ve yaratıcı yollarını tartışmaya açtığımız etkinlikte geçmişten günümüze uzanan mücadele rotasını merakla takip edeceğiz.

Yeşim Başaran: 1995 yılından itibaren LGBTİ+ hareketinin çeşitli bileşenleri içerisinde yer almış feminist bir aktivisttir. Kaos GL, Sapphonun Kızları, Lambdaistanbul ve Lezbifem bu gruplar arasındadır.

Yunus Emre Demir: Uzun yıllardır sivil toplumda, özellikle de LGBTİ+ harekette savunuculuk yapıyor. Şu an SPoD'un Siyasal Katılım Ekip Sorumlusu. 

Ahmet Soykarcı: İstanbul Pride, Vicdani Ret Derneği, ERA-Trans Forumu gibi hak temelli kurum, dernek ve aktivist gruplarla birlikte savunuculuk yapmaktadır. 

Lütfen önceden kaydolunuz.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır

Kaydolmak için tıklayınız