Nalan Yırtmaç

İlhan Sayın

Foto Kredit: Koray Şentürk

 

3 Mayıs Cuma 19:00

Darmadağın

Nalan Yırtmaç, İlhan Sayın

Sergi Açılışı

Darmadağın adlı sergide İlhan Sayın’ın fiziksel ve ruhsal dağılmaya, parçalara ayrılmaya dair denemeleri yer alacak – ve bu parçaların tekrar bir araya gelme imkânları üzerine… Nalan Yırtmaç'ın işleri şehirde yaşayan, toprakla bağı kalmayan insanlar olarak doğayla ilişkimize dair: Pandemi günlerinden bugüne birikmiş suluboyalar, kamusal alanlarda yapılmış manzaralar, portreler ve bedenler…

"Darmadağın" sergisi 3 Mayıs-7 Haziran tarihleri arasında Pazar hariç her gün Kıraathane'de 11:00-19:00 saatleri arasında gezilebilir.

Nalan Yırtmaç: 1994 Mimar Sinan Güzel Sanatlar Resim Bölümü, Prof. Özer Kabaş Atölyesinden mezun. 2000-2009 yılları arasında Hafriyat sanat kollektifiyle birlikte çalıştı. Kent hakkı, göç, kadın cinayetleri, toplumsal hafıza ve eko kıyım konularına odaklanıyor. Medyum olarak linolyum baskı, stencil, akrilik kullanıyor ve yağlı boya çalışıyor.

İlhan Sayın: 1996 Mimar Sinan Ünüversitesi GSF Heykel bölümünden mezun. 2012-2016 arasında Sulukule Kadın Dayanışma Derneği Kader Kısmet Atölyesi’nde çalıştı. 2016’da ilk kişisel sergisini Depo'da açtı. 2019’da aktivist ve queer sanatçilarla beraber sergiler açma hedefiyle kurulan Sınır/sız'ın bağımsız küratoryal ekibinde yer aldı. Çeşitli grup sergilerine katıldı. Medyum olarak çoğunlukla kağıt, füzen kalem, pastel ve mürekkep kullanıyor. Dönüşen, değişen yaşam alanları ve insan eliyle yıkıma doğru sürüklenen doğada oluşan 'yeni manzaralar' üzerine düşünüyor ve çalışıyor.

Lütfen önceden kaydolunuz.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır