15 Mart Cuma 19:00-22:00

Diyarın Dilleri: Kürtçe (Kurmancî) -- A2 (Çevrimiçi)

Sîpan Haco

Atölye

Sîpan Haco'nun rehberliğinde bu sezon Kürtçeyi az seviyede bilen ve konuşma, okuma, yazma becerilerini geliştirmek isteyenler için A2 temel seviyesinde alacağımız Kürtçe eğitiminde, sırasıyla şu konuları işleyeceğiz:

KURMANCÎ A2 -  SEVİYESİ

— En yakınındaki alanlara dair (çok temel kişisel bilgiler ve aile bilgileri, alışveriş, yerel coğrafya, iş) cümleleri ve sık kullanılan ifadeleri anlayabilme;

— Günlük konularda basit ve doğrudan fikir alışverişi, rutin iletişim;

— Kendi geçmişi, yakın çevresinin durumunu ve temel ihtiyaçlarına dair durumları anlatabilme.

- Genel gramer konularıyla, okuma, yazma, kelime egzersizleri, dinleme, konuşma aktiviteleri, öğrenmeyi kolaylaştıran tüm fonksiyonları kullanarak teorik bilgiyi geliştirmek ve pratiğe geçirmek.

Atölyeye katılmak isterseniz, lütfen linkteki formu doldurun. 

Sîpan Haco: 1983 Urfa - Siverek doğumlu. Ortaokul ve liseyi Siverek'te okudu. 2000’de Antalya'da turizmde çalışmaya başladı. 2002’de İstanbul'a yerleşti ve 2010’da İstanbul Kürt Enstitüsü’nde Kürtçe eğitime başladı. 2014’te Kürtçe eğitimini tamamlayıp eğitmen belgesi aldı ve kurum bünyesinde Kürtçe öğretmenlik yapmaya başladı. 6 Mart 2017’de açılan Kürt Araştırmaları Derneği’nin kurucu üyesi oldu. Halen aynı kurumda yöneticilik yapmakta, eğitim ve yayın organlarında çalışmaktadır.

Sadece teyidli katılımcılar için ve ücrete tabi.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır