Pınar Büyüktaş

Seçil Epik

Gülkan Noir

18 Mart Pazartesi 19:00

O Biçim Feministin Galaksi Rehberi

Gülkan Noir - Pınar Büyüktaş - Seçil Epik

Queer Üzerine Konuşmalar

2000 sonrası Türkiye’sinde queer ve feminizm birlikteliği neleri değiştirdi? Birbirini güçlendiren, birbirini dönüştüren queer ve feminizm ilişkisinden fragmanlar ile hem geçmişe bakıyor hem bugünü tartışıyoruz. Bugün güncel siyasal ortamda unutmak yerine hatırlamayı seçtiğimiz queer ve feminizmin güçlendirici tarihine videolar, fotoğraflar, fanzinler ve deneyimlerden parçalarla bir seyahat gerçekleştireceğiz.

Gülkan Noir: Çevirmen, editör ve yazar. Şair. Erdişi. Anarşizm, Anarkafeminizm, Queer, Transfeminizm, normatif olmayan cinsellikler, beden, arzu, affekt, post sömürgecilik gibi konuları dert edinen, teorik ve edebî üretimlerde bulunan bağımsız araştırmacı. Sel Yayınları Queer Düş'ün Serisinin danışmanlarından.

Pınar Büyüktaş: Sosyolog, çevirmen ve editör. Queer teori, ölüm sosyolojisi, beden politikaları, transfeminizm, ve tahakküm ilişkileri üzerine farklı mecralarda yazılar yazıyor ve atölyeler yürütmeye devam ediyor. Sel Yayınları Queer Düş'ün Serisinin danışma kurulu üyesi.

Seçil Epik: Türk Dili ve Edebiyatı eğitimi aldı. Edebiyatta queer ve feminizm başta olmak üzere yazılar yazıyor, söyleşiler yapıyor, 2016 yılından beri K24 [Kitap-Kültür-Kritik] sitesinde editörlük yapıyor.

Lütfen önceden kaydolunuz.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır