Ayşenur Telli

 

 

24 Şubat Cumartesi 13:00-16:00

Calvino’nun Görünmez Kentler’inden Bir Kart Oyunu

Ayşenur Telli

Atölye

Hepsini teker teker inceleyip tanımak, hem birinin oyunlardaki tam değerini ya da alınyazısının okunmasında gerçek anlamını bilmek istercesine kâğıtları açık olarak masaya yaydık. Ama hiçbirimizin oyuna başlamaya niyeti yok gibiydi. Kimse fal açmaya da hevesli görünmüyordu; sanki içimiz boşalmış, gelecekle ilgimiz kesilmiş, başı sonu olmayan bir yolculukta havada asılı kalmış gibiydik. (...)

Derken konuklardan biri, masanın büyük bir bölümünü boş bırakarak, kâğıtları kendine doğru çekti, ama ne deste yaptı (...) ne de kardı; yalnızca bir tanesini alıp önüne koydu. Hepimiz kâğıttaki resmin yüzüyle onun yüzü arasındaki benzerliği fark ettik; sanki konuk bu kâğıtla, “ben” demek istiyor ve öyküsünü anlatmaya hazırlanıyordu.*

Bu atölye, Italo Calvino 100+1 Yaşında! sergisinde yer alan, Calvino’nun Görünmez Kentler romanından seçilmiş kelimelerle özel tasarlanmış 971 kartla oynanacak bir yaratıcı metin yazma oyunu.

 

* Italo Calvino, “Şato”, Kesişen Yazgılar Şatosu, çev. Semin Sayıt, İstanbul: Yapı Kredi Yayınları (2017), s. 20.

Atölyemiz yetişkinlere açık ve ücretsizdir. Kontejanımız 12 kişi ile sınırlıdır.

 

Ayşenur Telli: 1997’de Eskişehir’de doğdu. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Mimarlık Bölümü’nden 2020’de mezun oldu. Aynı üniversitede, Mimarlık Bölümü’nde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. 2021 yılından beri Potansiyel Mimarlık İşliği (Pomi)’nin yürütücülerindendir.

(Afiş fon görseli: Comune di Modena)   

 

Katılım üst sınırına ulaştığı için kayıt alamıyoruz. İlginize teşekkür ederiz.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır