Hakan Kurşun

13 Kasım Pazartesi 21:00

Regeneration - Bir Nefes Müzik 

Hakan Kurşun

Ev Konseri / Sohbet

Yenilenme, odaklanma ve yeniden keşfetme için yazılmış taze bir nefes müzik. Ses dokusu özenle seçilmiş yapay ses üreticilerinden, piyanolardan, atmosfer seslerinden, telli ve vurmalı çalgılardan oluşuyor. Gerçek yağmur sesi sayısal dalgalarla bütünleşiyor. Melodileri bilinçaltının, bilincin ve benliğin derinliğini yansıtıyor.

Hakan Kurşun bir elektro akustik senfoni olarak imgeleyip bestelediği Regeneration’ı stüdyosunda bizler için çaldı. Kıraathane’ye özel bu dinleti ve Hakan Kurşun’un müzikten odaklanmaya, uykudan bilince ve bilinç dışına uzanan sohbeti bu sonbahar en güzel yoldaşlarımızdan biri olacak.

Hakan Kurşun:  Almanya’da doğdu, 14 yaşında İstanbul’a taşındı. Viyana’da SAE Enstitüsünde Ses Mühendisliği eğitimi almıştır ve Londra Middlesex Üniversitesi’nden Recording Arts BA derecesine sahiptir. Uzun yıllar Varşova’da ve İstanbul'da yerel ve çokuluslu müzik şirketleri için müzik yapımcısı olarak çalıştı ve çalışmaya devam ediyor. 2002 yılında Bilgi Üniversitesi’nde ve 2005 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi MİAM’da ders vermeye başladı. Birçok disiplinlerarası ses yerleştirme işlerine ses tasarımı ve müzik yaptı. Kaos, Kütle, Kuark, Pearl Bracelet ve Worte in meiner Hand isimli kişisel yayınları bulunmaktadır. Diskografisinde 200'den fazla yayınlanmış müzik yapımı bulunmaktadır. TRT Radyo 3 kanalına Havada Müzik Var isimli haftalık müzik programını hazırlayıp sunmaktadır. 2022 yılında Kurşun Spatial stüdyosunu kurup uzamsal ses alanında bir müzik geliştirme merkezi oluşturdu. Üstlendiği görevler arasında MSG yönetim kurulun üyeliği, EMI Müzik Türkiye genel müdürlüğü, SAE Eğitim Enstitüsü yöneticiliği ve VW Arena akustik danışmanlığı bulunmaktadır. Şirketi Pb Müzik Ltd. müzik yapımı, akustik ve eğitim alanlarında faaliyet göstermektedir. Yeni bir albüm ve uzamsal sesli canlı performanslar üzerinde çalışmaktadır.

 

YouTube ilk gösterimi.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır