Sîpan Haco

27 Mayıs Cumartesi 13:00-15:00

Diyarın Dilleri: Kürtçe -- A1.1 (Kıraathane binasında)

Sîpan Haco

Atölye

Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi’nin “Diyarın Dilleri Programı”na bahar 2023 sezonunda, buluşmalarını çevrimiçi ve Kıraathane binasında gerçekleşecek üç ayrı grup hâlinde devam ediyoruz.

İstanbul Kürt Enstitüsü Kürtçe eğitmenliği sertifikası sahibi Sîpan Haco’nun rehberliğinde A1.1 başlangıç seviyesinde alacağımız Kürtçe eğitiminde, sırasıyla şu konuları işleyeceğiz:

A1.1 SEVİYESİ

Temel ihtiyaçların karşılanmasını amaçlayan tabirleri ve genel ifadeleri öğrenme;

— Kendini ve başkalarını tanıtma ve kişinin nerede yaşadığı, tanıdığı insanlar ve sahip olduğu şeyler gibi bilgilere dair sorular sorma, bu sorulara cevap verebilme;

— Günlük konuşma konuları kapsamında basit diyaloglar.

  • Genel gramer konuları
  • Okuma, yazma, gramer, kelime egzersizleri, dinleme, konuşma aktiviteleri, dilin tüm fonksiyonlarını kullanılarak teorik bilgiyi geliştirmek ve pratiğe geçirmek.

Her bir kurs (ikisi çevrimiçi, diğeri Kıraathane binasında) haftada bir gün üçer saatten on hafta devam edecek.

Her biri toplam 30 saatlik Kürtçe derslerinin katılım ücreti ise, her kur için toplam KDV dahil 1000 TL olarak belirlendi. 

Atölyeye katılmak isterseniz, lütfen linkteki formu doldurun. 

Sîpan Haco: 1983 Urfa - Siverek doğumlu. Ortaokul ve liseyi Siverek'te okudu. 2000’de Antalya'da turizmde çalışmaya başladı. 2002’de İstanbul'a yerleşti ve 2010’da İstanbul Kürt Enstitüsü’nde Kürtçe eğitime başladı. 2014’te Kürtçe eğitimini tamamlayıp eğitmen belgesi aldı ve kurum bünyesinde Kürtçe öğretmenlik yapmaya başladı. 6 Mart 2017’de açılan Kürt Araştırmaları Derneği’nin kurucu üyesi oldu. Halen aynı kurumda yöneticilik yapmakta, eğitim ve yayın organlarında çalışmaktadır.

Sadece teyidli katılımcılar için ve ücrete tabi.


Öğrenci
Mezun
Evet
Hayır